Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörlüğü, Denizli Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Denizli Şubesi tarafından düzenlenen “Gazze İçin Hayır Çarşısı” isimli kermese Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan katılarak kermesteki stantları ziyaret etti.

9-9

 “ÜNİVERSİTE OLARAK ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPMA GAYRETİ İÇİNDEYİZ”

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan ve elde edilecek gelirin tamamının Gazze’ye bağışlanacağı kermeste konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan şunları kaydetti: “Pamukkale Üniversitesi, İsrail zulmünün başlangıcından itibaren Senatosu oy birliği ile aldığı kararıyla bu vahşeti kınamış ve her türlü duyarlılığı basın yoluyla bildirmiştir. Elimizden geldiğince Filistinli öğrencilerimizle bir araya geliyoruz ve onlar için neler yapabileceğimizi soruyoruz. Onlar bizlerden sadece dua istiyor. Medyadan takip ediyoruz, oradaki kardeşlerimiz de bizlerden dua istiyor. Nasıl bir dünyada yaşadığımızı ve nasıl bir imtihanla karşı karşıya kaldığımızı anlamakta güçlük çekiyorum. İnşallah Cenab-ı Allah bu musibetten en kısa zamanda bizleri kurtarır. Üniversite olarak elimizden gelen her şeyi yapma gayreti içinde olduğumuzu hep kamuoyu ile paylaştık. Bu kermes de #PAÜ olarak elimizden gelen her şeyi yapma gayreti içinde olduğumuzun bir karşılığı olarak takdire şayandır. Kermesi düzenleyenlere çok teşekkür ediyorum. Sayın Müftümüz nezdinde tüm İl Müftülüğümüze çok teşekkür ediyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

6-32

Denizli Müftüsü Abdullah Pamuklu’nun gerçekleştirdiği duanın ardından Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan kermesteki stantları ziyaret ederek, katkı sağlayanlara teşekkürlerini iletti ve hayırlı, bol kazanç temennisinde bulundu.

Vahşi Hayvanlar İçin Göletlere Su Takviyesi Yapıldı Vahşi Hayvanlar İçin Göletlere Su Takviyesi Yapıldı

4-58