AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, Pamukkale’nin çehresini değiştirecek bir projesini daha açıkladı. Gökpınar Barajı’nın yakınlarında doğal dokuya dokunulmadan planlanan proje ile bölgeye piknik alanları, spor alanları, yürüyüş yolları, bisiklet yolu ve çocuk oyun alanları gibi aktif ve pasif yeşil alanlar düşünülüyor.

Çal’da Bir İlki Gerçekleştirdiler, Belediye Meclisine İki Kadın Seçtiler Çal’da Bir İlki Gerçekleştirdiler, Belediye Meclisine İki Kadın Seçtiler

Whatsapp Görsel 2024 03 12 Saat 16.36.01 7C2633E6

BÖLGENİN BÜYÜK BİR KISMINA HİTAP EDECEK

Pekdemir, spor yapmak isteyenler ve dinlenmek isteyenler için ideal bir ortamın oluşturulacağı bu modern semt parkının, Cumhuriyet, Kayıhan, Hürriyet, Fatih, Karakurt, Aktepe, Deliktaş ve Karşıyaka Mahallelerini kapsayacağını söyledi. Pekdemir, projenin geniş kapsamlılığı sayesinde bölgenin büyük bir kısmına hitap edecek şekilde planlanlandığını söyledi.

Whatsapp Görsel 2024 03 12 Saat 16.36.32 42E97D5F

TURİSTLERE DE HİTAP EDECEK

Gökpınar Mesire Alanı Projesi’nin sadece yeşil alana sahip olmakla kalmayacağını, aynı zamanda bölgeye ekonomik katkılar da sağlayacağını söyleyen Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, proje kapsamında alan içinde bulunacak restoranların ve diğer ticari işletmelerin de Pamukkale’yi hem yerli hem de yabancı turistlere hitap edecek cazip bir destinasyon haline getireceğini belirtti.

Whatsapp Görsel 2024 03 12 Saat 16.36.45 620E8Eb6

SİMGESEL BİR MEKAN OLACAK

Projesini detaylandırarak açıklayan Pekdemir, “Gökpınar Mesire Alanı Projesi ile daha yaşanabilir bir çevre sağlamak amaçlanıyor. Göreve geldikten sonra bu ve benzeri projelerimiz ile yeşili koruyarak insanların doğayla iç içe vakit geçirmelerini teşvik etmek için önemli çalışmalara imza atmak istiyoruz. Gökpınar Mesire Alanı’nın bölgemizin simgesel mekanlarından birisi olacağına inanıyorum” dedi.