ömer faruk çoşkun 4 şubat:

EN BÜYÜK BAYRAM, SEVDİKLERİMİZLE BİRLİKTE OLMAKTIR

Denizli Valisi Ömer Faruk Çoşkun yayınladığı bayram mesajında sevgi saygı ve hoşgörüye dikkat çekti.

Çoşkun bayram mesajında şu görüşlere yer verdi: “Bayramlar; mutlulukların paylaşıldığı, dargınlıkların unutularak birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının güçlendirildiği, sevgi, saygı ve hoşgörü ile kucaklaşmaya imkân sağlayan müstesna günlerdendir.

Bayramları vesile bilerek, aziz şehitlerimizi ve kıymetli ailelerini bir kez daha minnetle ve şükranla hatırlamak, kahraman gazilerimiz ve ailelerini unutmamak, akrabalık, komşuluk ve dostluk bağlarını pekiştirmek, aile büyükleri ve tüm sevdiklerimizle kucaklaşmak bizleri daha da güçlü kılacaktır.

21 Bin 735 Hayvan Bakımdan Geçti 21 Bin 735 Hayvan Bakımdan Geçti

Değerli Hemşehrilerimiz,

Valiliğimiz, vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli tedbirleri almıştır. Bayram sevincimizin hüzne dönüşmemesi için herkesi bir kez daha trafik kurallarına riayet etmeye çağırıyorum. Unutmayalım ki, en büyük bayram, sevdiklerimizle birlikte olmaktır. İnsanlığın barışa, merhamete, huzura en fazla ihtiyaç duyduğu bu dönemde, Kurban Bayramı’nın manevi atmosferinin tüm insanlığı kuşatmasını diliyorum.

Bu vesileyle mübarek Kurban Bayramı’nın İslam âlemine, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, mazlumların gözyaşının dinmesini temenni eder, siz kıymetli vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı tebrik ederim.”

Bülent Nuri Çavuşoğlu

ÇAVUŞOĞLU:  “BU BAYRAM SMA’LI ÇOCUKLARIMIZA UMUT OLALIM”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, birlik, beraberlik ve paylaşma ruhunun önemine dikkat çekerek, Denizlililere SMA hastalığı ile mücadele eden Tusem ve Arya bebek için dayanışma çağrısında bulundu.

Çavuşoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Kurban Bayramı, bizi bir araya getiren, kardeşlik ve dayanışma duygularımızı pekiştiren en özel zamanlardan biridir. Bu güzel günlerde, sevdiklerimizle buluşmanın, paylaşmanın ve yardımlaşmanın en güzel örneklerini sergileyeceğiz. Kurban Bayramı, ihtiyaç sahiplerine el uzatmanın, sevgi ve hoşgörüyü yaymanın bir vesilesidir."

“BU BAYRAM SMA’LI ÇOCUKLARIMIZA UMUT OLALIM”

Denizli halkını bu bayramda SMA hastalığı ile mücadele eden ve yardım kampanyası yürüten Tusem Kurtyemez ve Arya Manhas için dayanışma çağrısında bulunan Çavuşoğlu, "Huzuru, mutluluğu içinde barındıran, gülen yüzlerin olduğu bir Denizli’yi hep beraber inşa etmek için ben değil, biz diyenlerden olacağız. Tüm hemşehrilerimi Tusem bebek ve Arya bebek için dayanışmaya davet ediyorum. Tusem’in, Arya'nın sesine ses, nefesine nefes olalım. Tusem ve Arya bebeklerin ve SMA'LI çocuklarımızın yanındayız. Bu bayram SMA’lı çocuklarımıza umut olalım" dedi.

Şeniz Doğan 11

ŞENİZ DOĞAN, “PAYLAŞMANIN VE YARDIMLAŞMANIN YAŞANDIĞI BİR BAYRAM DİLİYORUM”
Kurban Bayramı’nın sağlık, mutluluk, huzur ve adalet getirmesini ifade eden Başkan Doğan, “Kurban Bayramı bizi birbirimize kenetleyen değerli kavramlardan birisi. Paylaşmanın ve yardımlaşmanın yaşandığı bir bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramı bayram yapan şey birlik ve beraberliktir. Bu bayram yine sevdiklerimize kavuşarak, onlarla kucaklaşacağız. Değerli büyüklerimizin ellerinden öpeceğiz. Bu anlamlı ve özel günlerde dargınlıkları bir yana bırakıp sevgi ve hoşgörü içerisinde olmalıyız. Merkezefendi Belediyesi olarak bizler, her zaman olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da hemşehrilerimizin rahat, huzurlu, sağlıklı geçirebilmesi için personellerimiz 7/24 görev başında olacak. Merkezefendili ve Denizlili hemşerilerimizin Kurban Bayramı’nı kutluyor; sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir bayram geçirmesini temenni ediyor; Kurban Bayramı’nın kavuşma, paylaşma, sağlık, adalet, barış, huzur, kardeşlik ve dayanışmamıza vesile olmasını diliyorum”


T.c. Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemur 3

ERTEMUR, “KURBAN BAYRAMI’NIN GÜZELLİKLER GETİRMESİNİ DİLİYORUM”

Pamukkale Belediye Başkanı Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Pamukkale halkının bayramını kutlayarak, “Tüm halkımızın huzurlu ve güvenli bir ortamda bir bayram geçirmesi için tüm hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemur, Kurban Bayramı mesajında, bayramların insanlar arasında ayrım yapmaksızın, adalet ve hoşgörü duygularının pekiştirilerek, birlik ve beraberliğin öneminin arttığı günler olduğunu ifade etti. Başkan Ertemur, mesajında şunları görüşlere yer verdi: “Bayram denince ilk aklımıza gelen birlik ve beraberlik içinde geçen büyük aile sofralarıdır. Bayramlar, insanlar arası ayrım yapmaksızın, hoşgörünün, kardeş olabilmenin öneminin arttığı günlerdir. Bayramlar, umut demek, iyilik demek, dayanışma ve yardımlaşma demektir. Bizler, ihtiyaç sahibini, öksüzü, yetimi, yaşlıyı, kimsesizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan bir toplumun evlatlarıyız. Bu güzel ve önemli değerlerimizi, gelecek nesillerimize aktarmalı, geleceğimiz olan çocuklarımıza, gençlerimize bayramların değeri yaşatılarak, anlatılmalıdır. Tüm bu güzel duyguların harmanladığı bir bayramı daha siz kıymetli hemşehrilerimiz ile birlikte yaşayacağız.

Pamukkale Belediyesi olarak ilçe halkımızın huzurlu ve güvenli bir ortamda bir bayram geçirmesi için tüm önlemlerimizi aldık. Bayramı bayram tadında geçirebilmek adına, kurban kesim yerlerimizde hazırlıklarımız tamam, bayram süresince görev yapacak ekiplerimiz hali hazırda bekliyor. Bu duygu ve düşüncelerle, yine bu bayramda da, kimsenin gözünden yaş akmasın; Savaşlar bitsin, çocuklar ölmesin. Hiçbir çocuğumuz yatağa aç girmesin. Tüm bu güzel temennilerle, Kurban Bayramı’nın güzellikler getirmesini diliyor, Pamukkaleli hemşehrilerimiz başta olmak üzere tüm halkımızın Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum”

AKP'li milletvekili Nilgün Ök trafik kazası geçirdi | soL haber

NİLGÜN ÖK: “SAVAŞLARIN OLMADIĞI BAYRAMLARA KAVUŞMAK DİLEĞİYLE…”

AK Parti Milletvekili Nilgün Ök Bayram mesajında Filistin halkını unutmadı.

“Birlik, beraberlik ve paylaşmanın en güzel örneklerini yaşadığımız Kurban Bayramı’na girmenin huzurunu yaşıyoruz. Bu manevi huzur ikliminin özellikle Filistinli kardeşlerimizin de yaşamasını, evlerimizden ve ülkemizden eksik olmamasını diliyorum. Gazze ve Filistin’in diğer bölgelerinde yaşayan kardeşlerimiz artık bayram sevincinden çok uzak. Dayanışma ve kardeşliğimizin pekiştirildiği, dünya misafiri olduğumuzun hatırlandığı bu bayramı da ne yazık ki buruk karşılıyoruz. Bu acının gölgesinde geçireceğimiz Kurban Bayramı’nın bizi sevdiklerimize daha da yakınlaştırmasını, kırgınlıkların son bulmasını, uzaktakilerin sevdiklerine sağ salim kavuşmasını, çocukların savaşsız bayramlara uyanacağı günlerin gelmesini Allah'tan niyaz ediyorum.
 Tüm bu duygularla mübarek Kurban Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor, başta Filistin olmak üzere tüm dünyaya sağlık, huzur, barış ve mutluluk getirmesini diliyorum. Kurban Bayramımız mübarek olsun.”

hüseyin memişoğlu-1

MEMİŞOĞLU; “TOPLUMSAL DAYANIŞMANIN ZİRVEYE ULAŞTIĞI BİR BAYRAMA DAHA KAVUŞUYORUZ”

DENİB Yönetim Kurulu Başkanımesajında; “Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, toplumsal barış ve dayanışmanın zirveye ulaştığı bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Mutlulukların paylaşıldığı bu mübarek günleri, sevgi, saygı ve hoşgörü anlayışı içerisinde sevdiklerimizle hep birlikte geçireceğiz.” ifadeleri kullandı.


 ahmet kutluhan

REKTÖR KUTLUHAN: “İSLAM DÜNYASINDA SÜREN ZULÜM SONA ERSİN”

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, İslam dünyasında süren zulmün sona ermesi temennilerinde bulundu.

Kutluhan, “Bayramlar, insanlar arasında sevgi, saygı, hoşgörü ve yardımlaşma bağlarımızı kuvvetlendiren, manevi hasletlerimizi geliştiren ve toplumsal dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı müstesna günlerdir. Bugün, bereketin, huzurun, maneviyatın, hoşgörü ve kardeşliğin, paylaşımın arttığı bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Ancak unutulmamalıdır ki sevinçler, ortak bir duygu haline geldiğinde daha çok değerlenir. Ve yine unutulmamalıdır ki bayramlar, aynı inancın etrafında birleşen iman kardeşliğinin bir tezahürü; İslam dünyasının evden eve, dilden dile, gönülden gönle akan bir muştusudur.

Kardeşlik ve dayanışma ikliminin güçlendiği; kişisel dargınlık ve kırgınlıkların bir kenara bırakılarak unutulduğu özel günler olan bayramlar, renk, dil ve coğrafya ayrımı gözetmeksizin, bütün insanlığın sevincine bakan ve de geçmiş ile gelecek arasında bağ kuran bir penceredir. Önemli olan bu bakış açısının değerleri ve de barındırdıklarıdır. Doğu Türkistan ve Filistin’de yaşananlar düşünüldüğünde, içerisinde olduğumuz bu mübarek günlerin, İslam dünyasında başta Gazze ve Doğu Türkistan olmak üzere, zulmün sona erdirmesini, ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyor; dünyada ve ülkemizde yaşanan acıların bir an evvel son bulmasını diliyorum.” Dedi.

maksiad sanayicinin sesine kulak verin

Makine Sanayici İş İnsanları Derneği (MAKSİAD) Başkanı Mehmet Sarı, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Değerli hemşehrilerim Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu mübarek bayramın, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Bayramlar, paylaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği günlerdir. Kurban Bayramı da, bizleri bir araya getiren, yardımlaşma ve kardeşlik duygularımızı pekiştiren özel bir bayramdır. Bu vesileyle, üretimin ve emeğin gücüyle ülkemizi daha ileriye taşıyacağımız nice bayramlar diliyorum. Sevdiklerinizle birlikte sağlık ve mutluluk dolu bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum. Kurban Bayramı’nız mübarek olsun.”

Müsiad Kuruluş

Denizli’de Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şube Başkanı Engin Boyacı, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Boyacı mesajında, bir Kurban Bayramı'na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Boyacı, ‘Bayramlar insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştirir, dargınlıkları unutturup kardeşçe kucaklaştıran, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren mübarek günlerdir. Biz bu bayramı vesile tayin edelim. İçimizdeki tüm vesveseyi, nefreti, öfkeyi, düşmanlığı, haseti; dilimizdeki su-i zanı, iftirayı, pası, yalanı; zihnimizdeki şüpheyi, tedirginliği, güvensizliği silip atalım. Toplumumuzu, bu çağın darlığına kurban etmeyelim. Kurbanlarımızı paylaşalım. Bayramlaşalım. Yardımseverliğin, samimiyetin, kardeşliğin, birliğin, huzurun ve güvenin ülkesi Türkiye’nin hakkını verelim. Kurban Bayramımız, tüm Müslüman âlemine inşirah ve hayırlar getirsin. Tüm İslam Aleminin mübarek Kurban Bayramı'nı yürekten tebrik ediyor, bayramın, barış, mutluluk ve huzurun yeryüzünün her yerine hakim olduğu bir dünyanın inşasına vesile olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyoruz. Nice bayramlara sağlıkla, huzurla ve mutlulukla hep birlikte ulaşalım inşallah. Bayramı bayram gibi yaşayalım. " ifadelerini kullandı.

DENİZLİ BAYRAMI KUTLUYOR

DENİZLİ TİCARET BORSASI BAŞKANI İBRAHİM TEFENLİLİ:

“Kurban Bayramı gibi önemli günler milli ve dini duygularımızı pekiştiren, birlik ve beraberliğimizin artmasına vesile olan, örf ve adetlerimizin sergilendiği günlerdir. Toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın yoğun şekilde yaşandığı, ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla hatırlandığı Kurban Bayramı’nı hep birlikte karşılamanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu bayramda da dini vecizebelerimizi yerine getirmek için kestiğimiz kurbanlarımızı ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle paylaşarak onlarla yardımlaşmanın manevi huzurunu yaşayacağız. Birlik ve beraberliğimizin de pekişmesine vesile olması dileğiyle tüm vatandaşlarımızın ve islam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en samimi duygularımla tebrik eder, huzur içerisinde nice bayramlara kavuşmayı cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.”

Editör: Orhun Çoban