Rahvan at yarışı tutkunları Denizli’nin Tavas ilçesinde buluşacak. Tavas Belediyesi’nin Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu ve Tavas Rahvan At Yarışçıları ve Yetiştiricileri Yardımlaşma Derneği ile birlikte organize edeceğiz yarışlar; 8 Ekim Pazar günü Tavas Ovası Deliçay Deresi Mevkii’nde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin birçok ilinden gelecek olan at tutkununa ev sahipliği yapacak olan Tavas Belediyesi tüm hazırlıkları tamamladı.

KATEGORİLER AÇIKLANDI

Büyü heyecana sahne olması beklenen yarışlarda kategorilerde açıklandı. Ödüllü yarışlarda; baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, deste, 4’lü tay, 3’lü tay, 2’li tay, ithal atlar (A) ve ithal atlar (B) kategorilerinde kıyasıya yarışlar gerçekleştirilecek.

Başkan Hüseyin İnamlık’tan Öğretmenler Günü Mesajı Başkan Hüseyin İnamlık’tan Öğretmenler Günü Mesajı

Hüseyin_İnamlık

BU COŞKUYA ORTAK OLMAYA DAVET EDİYORUM”

Her yıl yapılan ata sporunun genç kuşaklara tanıtılması ve ata yadigârı olan bu sporun yaşatılması adına düzenlenen yarışmaya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “Yarışlarımız Türkiye’nin odaklandığı bir organizasyondur. Bu dev organizasyon bu sene de ülkemizdeki yarış severlerin ve at tutkunlarının bir arada olacağı yarış niteliğinde olacak. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden yarışlarımıza katılmak için aşırı bir talep ve yoğun ilgi var. Ata mirasımızı korumak ve gelecek nesillerimize aktarmak amacıyla düzenleyeceğimiz Rahvan At Yarışlarımızı görkemli bir şekilde gerçekleştirecek, hemşehrilerimize keyifli bir gün yaşatacağız. Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılı münasebetiyle yapılacak olan yarışların daha güzel bir önemi ve değeri var. Kıyasıya rekabet, büyük bir dostluk ortamında güzel bir yarış gerçekleşmesini diliyor, tüm vatandaşlarımızı bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum” dedi.