Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile yayımladığı  mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Bir milletin müreffeh bir topluma dönüşmesi yolunda en çok emek sarf edenler, medeniyetin inşasında en çok söz hakkına sahip kişilerdir.

Aziz Türk milletinin, Cumhuriyetimizin ilk asrını tamamlayıp Türkiye Yüzyılı’na adım attığı bugünlerde, bir önemli vazife de öğretmenlerimize aittir. Öyle ki Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün; “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.”  özdeyişi, tam da bu görevi anımsatmaktadır. Çünkü antiemperyalist bir tutumla bugünlere erişebilen Türk toplumu, bunun aktarımında ve sürdürülebilirliğinde, yine aynı bağımsızlık ruhu ile eğitim başta olmak üzere, her alanda devam ettirebilme kudretine ve kararlılığına sahiptir.

Eğitim ve öğretim dünyamızın vazgeçilmez kahramanları olan öğretmenlerimizin bilginin üretimi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarımı konularında, kendilerini çağın gereksinimlerine uygun bir şekilde geliştirebilmesi, sadece bir toplumu ilerletmeyecek; yerli ve milli hamlelerin oluşumuna yönelik destekleri ile Türkiye Yüzyılı’nın ilerleyişine doğrudan etki edecektir. İşte bu yüzden ATATÜRK’ün “Öğretmenler!  Yeni nesil, sizlerin eseri olacaktır.” sözünü doğru algılamak ve uygulamaya koymak gerekir.

Öğretmen, öğrenciye sadece bilgiyi aktaran değil; hayatın anlamını, özgür düşünceyi hissettirebilen ve malzemesi insan olan bir mütefekkirdir. Öğretmen, ülkemizin her köşesinde milli ve manevi değerlerimizi benimsemiş ve gücünü sevgiden alan bir sanatkârdır. Onlar, bir milletin dünya üzerindeki yerini tayin edebilen önemli bir değerdir. Unutulmamalıdır ki bugünün dünyaya yön veren başarılı bireyleri, dünün başarılı eğitimcileri ve özverili ebeveynlerinin bir eseridir.

CHP Pamukkale Başkan Adayı Ertemur'dan Berat Kandili Mesajı CHP Pamukkale Başkan Adayı Ertemur'dan Berat Kandili Mesajı

Bu inançla, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, görevleri başında şehit olmuş eğitimcilerimiz ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.

 “24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlu olsun! Saygılarımla…”