Rektör Kutluhan  mesajında, “Yeryüzünde merhametin, sevginin ve şefkatin timsali olan kadınlar, insana ait değerlerin yeri doldurulamaz dinamikleridir. Medeni unsurlarımızın taşıyıcıları olan kadınlar, her alanda verdikleri üstün mücadeleler ile vatanımızın gücüne güç katmakta; toplumsal yönden ilerlememizin gücünü oluşturmaktadırlar.” Dedi

"KADIN, KARDEŞTİR, EVLATTIR; HOŞGÖRÜ, MASUMİYET VE SEVGİ KAYNAĞIDIR."

Kutluhan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığını belirterek, “Hoşgörünün, emeğin, sevginin ve insana ait nice duygunun oluşumunda rolü olan kadınlar, Türk toplumunda İl Bilge Hatun’dan Tomris Hatun’a; Umay Ana mitinden milli mücadele kahramanlarımızdan Kara Fatma’ya tarihimize değer katan isimlerin sembolleşen isimleri haline gelmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünyada hiçbir milletin kadını, ‘Ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar hizmet gösterdim’ diyemez.” sözü bizlere kadınlarımızın tarihimizdeki kahramanca duruşunu açıkça göstermektedir. Çünkü kadın, annedir; topluma bireyler yetiştirir. Çünkü kadın, eştir; sorumluluk alır, çabalar. Çünkü kadın, kardeştir, evlattır; hoşgörü, masumiyet ve sevgi kaynağıdır.

Hafta Sonuna Dikkat! Denizli’ye Yağmur Geliyor... Hafta Sonuna Dikkat! Denizli’ye Yağmur Geliyor...

Fedakarlıkları ve sevgi dolu yürekleri ile dünyamıza renk katan kadınlarımız, Cumhuriyetimizin kuruluşu ile toplumun her safhasında kendilerine daha çok yer bulabilmiş, özellikle son yirmi yılda atılan öncü adımlarla daima etkin rol üstlenmişlerdir. Şanlı tarihimiz boyunca değerlilerimiz olan kadınlarımız, anne, eş, birey olarak baş tacımız olmaya ebediyen devam edecektir.

Aile mefhumunun temel yapı taşı ve geleceğe yürüyüşümüzde en önemli güvencemiz olan kadınlarımıza yönelik şiddetin önlenmesi hususunda yükseköğretim kurumları olarak bizlere de sorumluluk düşmektedir. Bu konuda yapılan ve yapılacak toplum bilimsel çalışmalar ile kadınlarımıza karşı sevgi ve hürmet bilincini toplumun tüm değerlerine aşılamalıyız. Bunun da bilincinde olduğumuzu belirtmek isterim.

Başta şehit ve gazilerimizin anneleri ile eşleri olmak üzere yüreklerindeki sevgi, şefkati ve fedakârlığı karşılıksız veren, üreten, eğiten, yetiştiren, dünyayı sevgileri ile güzelleştiren bütün kadınlarımızın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.