Daha önce Aile Sağlığı Merkezi önünde de basın açıklaması yapan SES Denizli Şubesi bu kez Denizli Vergi Dairesi Başkanlığı önünden seslendi. Basın açıklamasını Aile Hekimi Dr. Selda Sevtap Akbulut Demirci okudu.

TÜİK ve ENAG enflasyon verilerini aktaran Demirci, "Vergide adalet İstiyoruz’ eylemlerimize kayıtsız kalan hükümetin karlarını her geçen gün artıran şirketleri nasıl kayırdığını görüyoruz ve bunun karşısında sessiz kalmayacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz" sözleriyle hükümete seslendi. Verginin en fazla yüzde 15'te sabitlenmesi taleplerini bir kez daha yineleyen Demirci, "Aile Hekimliği çalışanlarından her ay giderek artan oranda yüzde 35 e varan vergi kesintilerine son verilmesini, ücretlerimizden yapılan vergi kesintilerinin her ay sabit ve en fazla yüzde 15 oranında olmasını istiyoruz. Bunun için on haftadır yürüttüğümüz Çarşamba eylemlerini sonuç alana dek süresiz sürdüreceğimizi buradan bir kez daha bildiriyoruz" dedi.

Eylemlerin her çarşamba devam edeceğinin altını çizen Demirci hükümete şu soruları yöneltti; "Kamudan yüksek vergi muafiyetleriyle, vergi aflarıyla beslediğiniz, büyüttüğünüz bir avuç şirkete sağladığınız destek ne zaman son bulacak?

Sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığını vermeyi, haksız ve adaletsiz vergi kesintilerinden vazgeçmeyi düşünüyor musunuz?

Akaryakıt Fiyatları Güncellendi Akaryakıt Fiyatları Güncellendi

Halkımızdan alınan adil olmayan ekonomik ve sosyal eşitsizliğe kaynaklık eden dolaylı vergileri azaltmayı düşünüyor musunuz?

Kamuda gösterişe şatafata israfa dayalı harcamalara ne zaman son vereceksiniz?"