AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü vesilesiyle mesaj yayımladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümüne kavuşmanın gurur ve heyecanını hep birlikte millet olarak yaşadıklarını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum. Başarılarla dolu bir asrı geride bırakan Cumhuriyetimizi, daha nice yıllara, çok daha güçlü, çok daha müreffeh bir şekilde taşımak için canla başla çalışmayı hep birlikte sürdüreceğiz” dedi.

“KAHRAMAN BİR MİLLETİN EVLATLARIYIZ”

Türk milletinin tarih boyunca yeryüzüne iyiliği hâkim kılmak için büyük mücadeleler verdiğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Aziz milletimiz, tarih boyunca kendi hürriyetiyle birlikte tüm insanlığın refahını da önceliği olarak görmüştür. Her coğrafyada mazlumun yanında, zalimin karşısında olan kahraman bir milletin evlatları olmakla gurur duyuyoruz. Korkmadan, yılmadan, yorulmadan bu kahraman milletin varlığını muhafaza etmek, yıldızını parlatmak için alçaklara dur diyen, yurdumuza göğsünü siper eden, nice destanlara imza atan bir milletin evlatlarıyız. Bu mübarek topraklar kolay kazanılmadı. Bu cennet vatan uğruna nice canlar canından vazgeçti. Anadolu’nun hangi noktasına uzansak şühedanın izi var. Vatan topraklarında ay yıldızlı al bayrağımız ilelebet dalgalansın, bağımsızlık meşalemiz hiç sönmesin diye hep birlikte daha çok çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“İSTİKLAL VE İSTİKBALİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Cumhuriyetimizin 1’inci yüzyılında olduğu gibi 2’nci yüzyılında da çok daha güçlü adımlar atmayı sürdüreceklerini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Ülkemizi hak ettiği en üst seviyeye taşımak için birbirimize kenetlenerek var gücümüzle yolumuza devam ediyoruz. Anadolu’nun muhafaza ve müdafaasında verilen mücadeleyi hiçbir zaman unutmayacağız. Ecdadımızı her daim hürmetle, saygıyla yâd edeceğiz. İstiklal ve istikbalimize her ne pahasına olursa olsun hep birlikte sahip çıkacağız. Ay yıldızlı bayrağımızı kefeni yapan vatanımızı kanlarıyla sulayan şühedamızın yadigârı olan tüm değerlerimizi koruyup yaşatacağız. Bu mübarek topraklara tıpkı bir asır önce olduğu gibi el uzatanın elini kırmaya, dil uzatanın dilini susturmaya cesaretle devam edeceğiz.” dedi.

Doğum Teşvik Paketinde Neler Olacak? Doğum Teşvik Paketinde Neler Olacak?

“TÜRKİYE YÜZYILI’NI İNŞA VE İHYA EDİYORUZ”

“Türk milletine karşı açılan cepheler bozguna uğramaya mahkûmdur” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Kahraman ecdadımız insanlık tarihinin en destansı mücadelelerini geçmişte nasıl verdiyse yine aynı azim ve kararlılıkla vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bir asırlık süreci geride bıraktığımız Cumhuriyet’imizden ve tarihimizden aldığımız ilham, güç ve ibretlerle ikinci yüzyıla istikamet çiziyor, çok daha güçlü adımlar atıyoruz. Türkiye Yüzyılı’nın inşa ve ihyasını aziz milletimizle birlikte sağlıyoruz. Ülkemizin ayağına vurulan prangalar sırasıyla söküldü. Dosta güven, düşmana korku salan güçlü bir devlet var. Türkiye’nin müreffeh yarınları için hep birlikte mücadele etmeye zamanın ihtiyaçlarına göre güncel ve güçlü adımlar atmaya devam edeceğiz. Kuruluşunun 100’üncü yılını coşku ve heyecanla kutladığımız Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimizle tebrik ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Harbi’mizin zafere ulaşmasında ve yeni devletimizin kuruluşunda vazife üstlenen kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum” dedi.