Ruhumuzu besleyen sanattır. Sanatla uğraşarak duygularınıza yol açıyor, duygularınızın farkına varıyor ve bunları ifade edebiliyorsunuz. Bu müzik, edebiyat, tiyatro, sinema ya da resim olabilir. Claude Monet bir sözünde şöyle der: “Yöntemler değişir ama sanat aynı kalır: Doğanın özgürce ve duygusal biçimde yorumlanmasıdır o.” Önemli olan bir sanata tutunmak. Ruhunu, sanatla beslemektir. Sanattan beslenenler dünyaya daha farklı bir pencereden bakma şansına nail oluyorlar. Bunu birçok sanatçıda gördüm. Hala da görüyorum.

Sanatın hangi alanı olursa olsun, ürettiğimiz her eser ruhumuzdan birer parça taşır. Sizin özünüzün gün yüzüne çıkışıdır sanat. Kendini gerçekleştirmenin bir yoludur. Kiminin ışığı, kiminin ise yaşam sevincidir.

Ürettiğimiz eserleri zaman zaman diğer insanlarla paylaşıp onların ruhlarına da ulaşmak için sergiler düzenleriz. 4 Temmuz’da açılışı gerçekleşen ve 8 Temmuz Pazar günü kapanan bir resim sergisinden bahsedeceğim bu yazımda size. Bu defa kadının eli sanata değdi. Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı resim kursuna katılan 10 kursiyer, Forum Çamlık’ta karma sergi açtı.

Pamukkale Halk Eğitim Merkezinin açmış olduğu resim kursunda 10 kursiyere resim eğitimi veren Burçin Eroğlu Özdemir, 10 kadını daha sanata kazandırdı. 6 ay boyunca süren eğitim sonrasında yapmış oldukları eserlerini Denizli Forum Çamlık’ta sergilediler. Resim eğitimi alan kursiyerler; Büşra Nur Baysal, Gizem Hüsünbeyi, Hacer Akduman, Halime Kılıçkaya, Hazal Özge Servet Aklar, Sevinç Keleş, Nesrin Çağırgan, Neslihan Kıraç ve Pelin Kahraman eserlerini, açtıkları karma sergi ile sanatseverlerin beğenisine sundular.

Yine bir kadının elinin değdiği 10 kadın parladı, hepsi birer yıldız oldu. Bir kere bulaştılar artık sanata o boyanın kokusunu aldılar, bir eser yaratmanın, o yaratıcılığın tadına vardılar ya; artık hayatlarının hep bir yerlerinde sanat olacak. Ne zaman sıkılsalar, bunalsalar, stres olsalar, üzülseler ilk fırsatta kimisi kara kalemine, kimisi suluboyasına, kimisi de yağlıboya ve tuvaline sarılacak. Sanatla tedavi olup, sanatla hayata bağlanacaklar.

Bir sanatçı gözüyle daha başka bakacaklar dünyaya. Her zaman daha farklı bir bakış açıları olacak hayata ve dünyadaki tüm varlıklara karşı.

Bu 10 güzel yürekli insana dokuna Burçin Eroğlu Özdemir’e, ben de ayrıca teşekkür ediyorum. İyi ki varsın diyebileceğimiz güzel yürekli insanlardan birisi. Hep var ol ve daha nice güzel ruhlu sanatçı insanlar yetiştir.

Başta Burçin Eroğlu Özdemir olmak üzere, sergide emeği geçen tüm kursiyerleri tekrardan tebrik ediyorum.

Diliyorum ki; yolumuz, sanatta buluşsun…