Ünlü Çocuk Kitabı Yazarı Çözüm Kolejinde Öğrencilerle Buluştu Ünlü Çocuk Kitabı Yazarı Çözüm Kolejinde Öğrencilerle Buluştu

29 Nisan Pazartesi günü saat 12.00 civarında Sarayköy ilçesindeki Yeni Babadağ Caddesi üzerinde gerçekleşen sondaj çalışmalarındaki patlamalara ilişkin açıklama yapan Sarayköy Belediye Başkanı Mehmet Salih Konya, vatandaşları uyardı.

A W195257 02

Konya, yaptığı açıklamada; "İlçemiz sınırları içerisinde, faaliyet gösteren özel firma tarafından, yeraltı sıcak su arama faaliyetleri kapsamında yapılan çalışmalar devam ederken, yerin 1200 metre derinliğe inildiğinde Pazartesi günü gaz patlaması yaşanmış ve ilgili gaz sızıntısı halen devam etmektedir. Şirket yetkilileri ile yapılan sözlü görüşmede, çıkan gazın doğal gaz olmadığı karbondioksit gazı olduğu ancak incelemelerin devam ettiği, ilgili tüm birimlere bilgi verildiği gaz sızıntısının giderilmeye çalışıldığı yönünde tarafımıza bilgi verilmiştir. Cuma gününden bu yana ilgili şirket ile bilgi alışverişinde bulunulmakta ve çalışmalar takip edilmektedir. Vatandaşlarımızın, gaz sızıntısı sebebiyle şirket yetkililerince çıkan gazın insan sağlığını tehdit etmediği ve tehlike arz etmediği belirtilmişse de ilgili makamlardan gerekli açıklama yapılıncaya kadarki döneme kadar sağlık tedbirlerinin elden bırakılmaması ve ilgili alana yaklaşılmamasını rica ederim” diye konuştu.

A W195257 03

İZMİR’DEN EKİP YOLA ÇIKTI

72 saat boyunca kontrol edilemeyen kuyu için teknik personellerin yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin de bölgede çalışma yürüttüğü kaydedildi. Diğer yandan imkanların yetersiz olması nedeniyle Maden Tetkik Arama İzmir Bölge Müdürlüğü’nden yardım istendiği, kuruluşun bu konuda uzman bir ekip ile ekipmanları yola çıkardığı öğrenildi.

Jeotermal kuyusunun kontrolden çıkarak, patlamalarla püskürmesine rağmen bugüne kadar resmi makamlardan konuya ilişkin tek bir açıklama yapılmadı