Kıbrıs Gazisi Kurşunlar Arasında Tarih Yazdı Kıbrıs Gazisi Kurşunlar Arasında Tarih Yazdı

Sarayköy, Tarım ve Kültür Festivali’nde düzenlediği etkinlik ve programlarla misafirlerine eğlenceli 5 gün sunuyor. Festivalin iki gününü geride bırakan Sarayköy, 3. gününde sahneyi başarılı müzik gruplarından Zakkum’a bıraktı. Konserin düzenlendiği tuhafiye alanını dolduran vatandaşlar, Zakkum’un sahneye çıktığı 21.30’dan itibaren eğlenceyi zirveye taşıdı. Pop-rock müziğinin sevilen gruplarından Zakkum, şarkılarını seslendirdi. Müzikseverlerin de eşlik ettiği Zakkum, şarkılarının yanı sıra sahne performanslarıyla da eğlencesi bol bir gece yaşattı.

8-6

Zakkum grubuna ilçenin kahramanlığını simgeleyen efe heykelini hediye eden Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Yıllardır gönlümüze taht kurmuş Zakkum ile muhteşem bir gece ve festival yaşıyoruz. Eserlerimizle hizmetlerimizle, kültürel ve sanatsal faaliyetlerimizle Sarayköy olarak yapacaksak en iyisini yapmayı. Çıkacaksak en yukarıya çıkmayı her zaman hedef koymuştuk. Festivalimizde bize bu coşkuyu yaşatan, en üstlere taşıyan Zakkum grubuna teşekkür ediyorum. Sarayköyümüz milli mücadelede çok büyük kahramanlıklar gösterdi. Kuvay-i Milliye ile büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında olmuş hala yanında olmaya devam ediyor. Düşmanları ata yurdumuza ayak bastırmayan, postal değdirmeyen kahramanlarımızın simgesi olmuş efemizi, Sarayköy efemizi değerli grubumuza teslim etmek istiyorum” dedi.

4-18

Konuşmanın ardından eline bir demet gül alan Zakkum grubunun solisti Yusuf Demirkol, final şarkısında sevenlerine gül atarak anlamlı bir final yaptı.

2-29