Sarayköylü gençler kuşaktan kuşağa devredilen kültür mirası halk oyunlarını yaşatırken şampiyonluklarla taçlandırıyor. Birçok kez ismini geniş kitlelere duyuran ve Türkiye şampiyonlukları elde eden Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu birincilik ezberini bozmadı.

5-16

SARAYKÖYLÜLER TRİBÜNLERİ DOLDURDU

Kafatasındaki Unutulan İğne Parçacıklarıyla Yaşamaya Devam Ediyor Kafatasındaki Unutulan İğne Parçacıklarıyla Yaşamaya Devam Ediyor

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilciliğinin birlikte düzenlediği Halk Oyunları Grup Şampiyonası, Hasan Güngör Spor Salonu’nda 19 ekibin katılımıyla gerçekleştirildi.  Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın da yalnız bırakmadığı halk oyunları ekibine destek için gelen Sarayköylü vatandaşlar tribünleri doldurdu.  Uyum ve performanslarıyla jüri önünde hünerlerini sergileyen Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu, görsel şölen yaşatan performanslarının sonunda uzun süre alkışlandı. “Sarayköy” sloganlarının durmadığı yarışmada Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu, çifte gurur yaşattı. Halk oyunu topluluğu yıldızlar geleneksel düzenlemeli dal ve gençler geleneksel düzenlemesiz dal şampiyonu olarak ilçeye iki birincilik kupası kazandırdı. Kupa töreninin ardından ekibin yanına giden Başkan Özbaş, antrenör Ömür Günay’ı, sporcuları ve ailelerini tek tek tebrik etti. Günün anısına toplu fotoğraf çekilirken topluluk üyeleri simgeleri haline gelen, elleriyle bir işareti yapmayı da ihmal etmedi.

2-34

“HEDEFİMİZ TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU”

En önemli kültür miraslarımızdan birisi olan halk oyunlarına desteklerinin her zaman devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Özbaş, “ Gençlerimiz ile gurur duyuyorum. Büyük disiplin ve tutkuyla gerçekleştirdikleri provalarının meyvesini tekrar düzenlenen yarışmayla aldılar. Onlardaki bu azim ve başarı olduğu sürece Sarayköyümüz çok güzel yerlere gelmeye devam edecek. İlçemizin ismini bu tür anlamlı projelerde, etkinliklerde ve yarışmalarda duyulması bizim için onur ve gurur verici. Ben antrenörümüz Ömür Günay hocam başta olmak üzere, gençlerimize ve desteklerini hiç eksik etmeyen velilerimize çok teşekkür ederim. Hedefimiz her zaman olduğu gibi Türkiye Şampiyonluğu” dedi.   

3-33