banner609

Şampiyon Develer Sarayköy’de Arenaya Çıkacak

Sarayköy iddialı bir deve güreşine hazırlanıyor. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinin şampiyon develerinin Sarayköy arenasında olacağını söyledi. Başkan Özbaş, “35. Geleneksel Sarayköy Deve Güreşi Festivalimizi 3 Şubat 2019 tarihinde düzenleyeceğiz. Tüm deve güreşi sever vatandaşlarımızı Türkiye’nin tek doğal arenasına sahip Sarayköyümüze bekliyoruz” dedi.

Sarayköy 05.11.2018, 09:07
Şampiyon Develer Sarayköy’de Arenaya Çıkacak
banner858

Sarayköy’de 2018-2019 deve güreşi sezonu için havut hayrı yapıldı. Sarayköy Belediyesi ve ilçedeki devecilerle birlikte düzenlenen havut hayrı Aşağı Mahalle’de düzenlendi. Önce ilçedeki develerin havutları giydirildi ardından havut hayrı yapıldı.

5 bin kişilik yapılan havut hayır yemeğine ilçe vatandaşları yoğun ilgi gösterdi.

2018-2019 deve güreşi sezonunun hayırlı olmasını dileyen Sarayköy Belediyesi Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ‘Kazasız, belasız bir deve güreşi sezonunun geçirilmesini rabbim nasip etsin” dedi.

Sarayköy’de bu yıl iddialı bir deve güreşine ev sahipliği yapacaklarını ifade eden Başkan Özbaş, “Bu sene 35.’sini düzenleyeceğimiz Geleneksel Sarayköy Deve Güreşleri Festivali’ni 3 Şubat 2019’da yapacağız.  Tüm Ege, Marmara ve Akdeniz’in deve güreşi severlerini 3 Şubat’ta Sarayköy’e bekliyoruz. Yıllardır gelenek haline gelmiş bu yörenin en önemli kış turizm festivallerinden bir tanesi deve güreşi. Sarayköy’de yüzlerce devemiz var. Sarayköy’de bizim dönemimize kadar gelen geleneklerimizi devam ettirdik, devam da edeceğiz” dedi.

Tüm hayvanseverlere de seslenen Başkan Özbaş, “Tüm hayvansever kardeşlerimizin de içleri rahat olsun. Deve sahiplerimiz yakınlarından fazla ilgi alaka gösteriyor develerine. O yüzden onların kıllarına zarar gelmesini istemezler biz de istemeyiz. Güreşlerimizi hayvan komisyonlarının hayvan severlerimizin gözetiminde yapıyoruz” dedi.

Başkan Özbaş, “Bu sene de geçen yıl olduğu gibi bu bölgenin en güzel güreşlerinden birisi Sarayköy’de olacak. Mayıs’tan bu yana hazırlıklar yapılıyor. Ege, Marmara ve Akdeniz’in en kıymetli develeri Sarayköy arenasında olacak. Onları ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi.  

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir