banner610

banner609

Sarayköylü Miniklerden Tüm Çocuklara Davet Var

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde eğitim veren 24 Mayıs İlkokulu’nun anasınıf öğrencileri evlerinde çektikleri video ile tüm çocukları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda evlerini ve balkonlarını süslemeye davet etti.

Sarayköy 17.04.2020, 11:55 Kahraman Kahraman
Sarayköylü Miniklerden Tüm Çocuklara Davet Var
banner930
banner931

Koronavirüs salgını nedeniyle kutlamaların iptal edildiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl evlere taşındı. Vatandaşlar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yılı olan ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanan 23 Nisan’da bayram coşkusunu evlerine taşıyacaklar.

Sarayköy 24 Mayıs İlkokul’u anasınıf öğrencileri de 23 Nisan’da bayram coşkusunu evde yaşayacak olanlardan.

23 Nisan günü evlerini ve balkonlarını süsleyecekleri mesajının yer aldığı bir videoyu evlerinde çeken minikler; “Küçük hanımlar, küçük beyler. Bu yıl TBMM açılışının 100. yılı. Gelin bu bayramı evlerimizde ama beraber kutlayalım. Atatürk’ün biz çocuklara armağan ettiği bu bayramı evlerimizde kutlamaya var mısınız? Çok eğleneceğiz nasıl mı? 23 Nisan günü evlerimizi süslerle hazırlayacağız ve bu süslerimizi evlerimizin balkonuna asacağız” dedi.

Video devamında minikler tüm çocukları,” 23 Nisan günü 24 Mayıs İlkokulu öğrencileri olarak başlattığımız bu akıma tüm çocuklarımız katılsın istiyoruz. Bayram coşkusunu beraber yaşayalım. Haydi Denizli, haydi Türkiye 23 Nisan çocuk bayramına” diyerek başlattıkları akıma davet etti.  

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)