Sarayköy'de Cumhuriyet'in 100. Yıl coşkusu bir hafta boyunca yaşandı. Sarayköy Belediyesi'nin düzenlediği 7'den 70'e her kesimden vatandaşın katıldığı kutlama programlarında spor, sanat, söyleşi, ziyaretler ve yarışmalar yer aldı.  Bir hafta boyunca devam eden 100. yıl kutlama programının finali yüzlerce Sarayköylü vatandaşın katıldığı fener alayı yürüyüşü ile taçlandırıldı. Cumhuriyet Yürüyüşüne, Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçe protokolü ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Havuz tesislerinden başlayan yürüyüşe vatandaşlar ellerine aldıkları meşalelerle, Türk Bayraklarıyla ve Atatürk posterleriyle katıldı.

2-52

Sarayköy Belediyesi’nden Çocuklara Ara Tatil Şenliği Sarayköy Belediyesi’nden Çocuklara Ara Tatil Şenliği

“BAYRAĞIMIZ HİÇ İNMESİN, EZANIMIZ HİÇ DİNMESİN”

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş burada yaptığı konuşmada, “Sarayköy’de bu gece Cumhuriyet coşkumuzun zirvesini gerçekleştirdik. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimiz ve gazilerimizin büyük fedakârlıklar vererek kurduğu Cumhuriyetimizi yaşamak, yaşatmak, büyütmek ve en yukarıya çıkarmak boynumuzun borcudur.  Vatanımızı, şehrimizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için elimizden gelenin fazlasını yaparak çalışacağımıza söz veriyoruz. Ben başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi minnetle yad ediyorum. Bayrağımız hiç inmesin, ezanımız hiç dinmesin.Yaşasın Gazi Mustafa Kemal Paşa, yaşasın büyük Türk milleti, yaşayın Türkiye Cumhuriyeti, ne mutlu Türk’üm diyene” dedi.

Kaymakam Cantürk ise, “Değerli Sarayköylüler sizleri çok seviyoruz. Tüm etkinliklerimizde bizleri hiç yalnız bırakmadınız. Sarayköy’de bu akşam Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir final kutlaması yaptık. İnşallah bundan sonra da nice bayramları birlikte kutlarız” diye konuştu.

1-80