Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 30 milyon lira, Sarayköy Belediyesi’nin 20 milyon lira ödenek çıkartarak toplamda 50 milyon liraya mal olan dev spor kompleksi ilçenin gözde projelerinden birisi haline geldi. Hizmete açıldığı günden bugüne 7’den 70’e yüzlerce kursiyeri bulunan dev tesisin içerisinde kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu, güreş, pilates, fitness salonu, kafeterya, tenis kortu, basketbol sahası, amfi tiyatro, çocuk oyun alanları ve park alanlarının bulunuyor.

3-95

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın ilçe halkına söz verdiği vaatlerinden birisi olan Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu’nun resmi açılışı gerçekleştirilen törenle yapıldı. Açılışa AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Nihat Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Şahit Tin, Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İlçe Kaymakamı Celalettin Cantürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ile binlerce vatandaş katıldı.

Ahmet Necati̇ Özbaş-4

“İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Törende konuşan Sarayköy Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköy son 10 yılda temel atma törenlerine, açılışlara çok alıştı. Ama bu bizim için yeterli değil. Daha çok işler yapacağız. Bugün hayallerimizi süsleyen spor kompleksimizin açılışını yapıyoruz. Hakikaten bir başka güzelliğe hem ev sahipliği hem de şahitlik ediyoruz. Bu tesisimizi 50 milyon liraya yaptık. Türkiye Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır, 100 yıllık tesisimiz hayırlı olsun” dedi.

“Hedef: Türkiye ve dünya şampiyonluğu”

Spor kompleksinde yetişecek Sarayköylü gençlerin birçok branşta madalyaları ilçeye getireceğini belirten Özbaş, “Sarayköy kültürde, sanatta, eğitimde marka şehir olacak dedik. Kültür Merkezimizi inşa ettik. Eğitimde zirve olacak dedik. Üniversitemizi yaptık. Sporda da vizyon olacak dedik bu tesisimizin açılışını yapıyoruz. Bu tesisi yaparken şunu hayal ettik. 1926’da Cumhuriyetten, Atamızdan bize emanet Sarayköy Spor Kulübümüz var. Gençlerimizden sevdikleri spor branşını öğrendikten sonra kulübümüzün lisanslı sporcusu olarak Türkiye şampiyonu hatta olimpiyat şampiyonluğu hedefinde olmalarını çok istiyoruz. Devletimizin tüm imkânlarını aldık. 10 yıl önce, ‘Sarayköy hak ettiğini alacak’ diye çıktığımız bu yolda başımız hiç öne eğilmedi. Devletimizin tüm imkanlarını kazanarak hep yukarılara çıktı. Bundan sonra da 10 yıl önce başlayan bu hizmet destanı artarak devam edecek. Şehrimizi 32 mahallesini de beraber daha da güzelleştireceğiz. Sizler bizim yanımızda olduğunuz sürece çalışmaya devam edeceğiz.

Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Osman Zolan-9

“SARAYKÖY’E ÇOK YAKIŞTI”

Spor kompleksinin çok güzel olduğunu ifade eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “Söze gerek yok. Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu’nun kendisi konuşuyor. Duyana konuşuyor. Denizli’de 2004 yılında böyle tesis yoktu. Gayret ettik çalıştık ve bu güzelliklere kavuştuk. Açılış yapmak kolay ama bu hale getirmek çok da kolay değil. Gençlerimizin doğru adresi, burası sporun merkezi. Çocuklarımıza bu kötü demek yerine doğru olanı ortaya koymak gerekiyor. Bu tesis de doğru örneklerden en güzeli. Sarayköy’de spor yaparak geleceğe çok güzel gençlik gelecek. Gelecekte bayrağı teslim edeceğimiz gençlerimiz bizlerden daha başarılı, daha güzel hizmetler edecek. Sarayköyümüze hayırlı uğurlu olsun. Hizmet destanlarımız daim olsun inşallah” diye konuştu.

Ni̇hat Zeybekci̇-1

“SARAYKÖY KAZANDI”

Sarayköy’ün hizmet belediyeciliği ile çok değiştiğini kaydeden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, “Eser konuşuyor. Duyanlara konuşuyor. Görenlere görünüyor. Bundan 15 sene önce Sarayköy’de çocuklar tenis oynayacaklar, artık tenis kortları olacak. ‘Sarayköy’ün her yerinde basketbol, halı sahalar olacak’ dendiğinde ‘hadi canım’ derlerdi. Bugün geldiğimiz noktada her şey gerçekleşiyor. Sadece bir asfalta ve kaldırıma razıyken alt yapısıyla, üst yapısıyla, doğal gaz, kültür merkeziyle artık buralara geldi belediyecilik. Sarayköy kazandı. Sarayköy kendine oy verdi” dedi.

1-149

TÖRENLE AÇILDI

Türkiye’nin En Genç Belediye Başkanı 22 Yaşında Türkiye’nin En Genç Belediye Başkanı 22 Yaşında

Konuşmaların ardından protokol üyeleri spor kompleksini gezdi, eğitim alan kursiyerleri ziyaret ederek başarılar diledi. Raketleri ellerine alan protokol üyeleri gençlerle tenis oynadı. Basketbol kursunda ise gençlerle topları potaya atmaya çalıştılar