Halk oyunları alanında elde ettiği derecelerle adından sıkça söz ettiren Sarayköy, önemli bir başarıya daha imza attı.

Aydın’da düzenlenen Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Kulüpler Arası Aydın Grup Birinciliği müsabakasına katılan Sarayköy Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu performansıyla büyük beğeni topladı. Sarayköylü gençler, sahneye çıktıkları andan itibaren görsel şölen sundu. 

Sarayköy Belediye Başkanı Mehmet Salih Konya ve Sarayköylü vatandaşlar, ilçelerinin ekibine tezahüratlar ve alkışlarla destek verdi. 

Sahne şovuyla izleyenleri kendine hayran bırakan Sarayköy Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu, Yıldızlar Düzenlemeli Dal’da şampiyon oldu. 

Sarayköy Spor Kulübü Halk Oyunları 4

BAŞKAN KONYA, ELİNDE ÇİÇEKLERLE KARŞILADI

“Söz Sende” İle İlçelerde Kahkaha Tufanı “Söz Sende” İle İlçelerde Kahkaha Tufanı

Geç saatte ilçeye giriş yapan şampiyonları Belediye Başkanı Mehmet Salih Konya ve vatandaşlar davul-zurna eşliğinde meşalelerle karşıladı. Halk oyunları ekibi, ellerinde çiçeklerle şampiyonları bekleyen Başkan Konya’ya görkemli karşılama için teşekkür etti.  Kutlama programı düzenlenen Şehit Hüseyin Kuş Parkına sloganlar eşliğinde giriş yapan ekibi, park içerisinde oturan vatandaşlar da ayakta alkışlayarak karşıladı. 

Sarayköy Spor Kulübü Halk Oyunları 1

“BUGÜN BİR KEZ DAHA GÖĞSÜMÜZ KABARDI”

Geçmişten yadigar kültür mirası halk oyunlarını en güzel şekilde temsil eden ekibe teşekkür eden Başkan Konya, “İlçemizin ismini geniş kitlelere duyuran gençlerimizle gurur duyuyorum. Kazandıkları sayısız şampiyonluk içerisine bugün bir kez daha başarı ekleyerek göğsümüzü kabartan halk oyunları ekibimizi tebrik ediyorum. Antrenörümüz Ömür Günay'a ve destek veren ailelerimize canıgönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Konya, kültür mirası halk oyunlarına destek vermeye devam edeceklerini belirterek, “ Geçmişimizin bir aynası, kültürümüzün parçası olan halk oyunlarımızı gelecek nesillerimize tarihe iz bırakan başarılarlar emanet edeceğiz” dedi.

...

Editör: Orhun Çoban