Sarayköy’de 7’den 70’e herkesin gönlüne dokunan Ahmet Necati Özbaş, özverili çalışmalarıyla takdir topluyor. Ürettiği projeler ile ön plana çıkan, vatandaşların sorun ve taleplerine kayıtsız kalmadan çözüm üreten Başkan Özbaş ile ilçenin eksiklikleri de önemli ölçüde tarihe karıştı.

2-100

VATANDAŞ DEĞİŞİMİ ANLATTI

Sarayköy’ün yakın tarihine tanıklık eden vatandaşlar ilçenin 10 yıl öncesinde gelişime kapalı olduğunu, Başkan Özbaş’ın çalışmalarıyla ilçenin modern  bir seviyeye ulaştığını söyledi. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın çalışmalarını ve yatırımlarını vatandaşlar şu sözlerle değerlendirdi!

Gülden Yılmaz

“BİR BAŞARI HİKAYESİ YAZILDI”

Yaşamını Sarayköy ‘de geçiren 34 yaşındaki Gülden Yılmaz, ilçede gençliğinde yapılabilecek bir şey olmadığını şimdi ise, çocuklarıyla zaman geçirebileceği alanlarının olmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Yılmaz, ilçenin 10 yılda kabuğunu kırdığını belirterek,“Bir vatandaş olarak gözlemlediğimde, ilçemizdeki son 10 yılda yapılan çalışmalar ile modern ilçe yolunda değişmeye devam eden bir Sarayköy’ü yaşadık. Belediye Başkanımız çocukla çocuk, yaşlı ile yaşlı olabilen, her ortama ayak uydurabilen bir yapıya sahip. Çalışkan ve vizyon sahibi bir insan olması sebebiyle Sarayköy’ü değiştirmeyi başardı. Gerçekten yetmeyen, güzel olmayan bir şehirden bugünlere geldik. Kendisine bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum” dedi.

Hüseyin Soyalp

“HEM İLÇENİN HEM DE BİZİM TEMEL İHTİYAÇLARIMIZ YOKTU”

Yapılan çalışmalarla ilçenin değer kazandığını belirten Hüseyin Soyalp ise, “10 yıllık hizmet serüveninde Sarayköy’ümüz çok şey kazandı, biz kazandık. 10 yıl önceki Sarayköy’e baktığımızda hem bizim hem de ilçemizin temel ihtiyacı diyebileceğimiz hizmetlere ulaşmamız çok zordu. Evlerimizin üst katlarına su gelmiyordu. Su kesintisi çok fazla oluyordu. Kanalizasyon kokusundan durmak imkânsızdı. Alt yapının tamamen değişmesiyle bir düzen geldi. Artık çeşmelerimizden suyumuz eksik olmuyor. Kanalizasyon kokusundan da kurtulduk. Allah razı olsun. İlçemizde adam akıllı bir otogar, bir pazar yeri bile yoktu. Şimdi otogar, pazar yerimiz oldu. Dahası Sarayköy yüzde 100 değil, yüzde 300 değişti. Kültür sanat, spor ve eğitim için farklı tesisler inşa edildi” dedi.

Osman Uzundağ

“SARAYKÖY’ÜN VİZYONU ÇOK YUKARIYA ÇIKTI”

10 yıl önce çocukluğunun geçtiği Sarayköy’ü kendi gözünde anlatan 24 yaşındaki Osman Uzundağ ise, “Çocukluk zamanlarımızda oyun oynayacak bir park bulamazdık. Var olanlarda rezalet kötüydü. Şimdi her mahallede park var. Hatta halı sahalar bile inşa edildi. Sosyal etkinlikler çok zayıftı. Kültür merkezi, yüzme havuzu hayal edemezdik. Şimdi ki gençler çok şanslı. Okuduğum şehirde bile tiyatro, sinema yoktu. Burada var. Sarayköy’de 10 yıl içinde vizyon çok yukarıya çıktı. Köydeki insanlar köye gelsin doğal gaz ne zaman gelecek diye düşünüyor. Değişimi insanlar kendisi görüyor. Ahmet Başkan’ın insani yönünü çok seviyorum. Çok çalışkan ve durduğu yerde hiç durmuyor. Sürekli çalışıyor. Herkes yapamaz. Kendisinin ilçemize kattığı güzellikler için teşekkür ediyorum. Keşke daha önceden gelseydi de biz daha önceden görseydin böyle şeyleri” diye konuştu.

Tavas Belediye Başkanı Tatık Makamına Oturdu Tavas Belediye Başkanı Tatık Makamına Oturdu

3-93