Sarayköy Belediyesi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yılında Ata’ya Saygı konseri düzenledi. Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen anma konserine Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, İlçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleştirilen konserde Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Koro Şefi Ahmet Nuri Çağdaş yönetimindeki kadro Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve türküleri seslendirdi.

Seslendirilen eserlere izleyenlerde eşlik etti. Konser sırasında Atatürk’ün fotoğraflarının yer aldığı slayt dev perdeye yansıtıldı. Ayrıca Atatürk'ün hayatından kesitler de anlatıldı.

3-61

“ÇOK ANLAMLI BİR AKŞAM YAŞIYORUZ.”

Ali Atlı Esnaflarla Bir Araya Geldi Ali Atlı Esnaflarla Bir Araya Geldi

Konser sonunda koroya teşekkür eden Belediye Başkanı Özbaş, "Çok anlamlı bir akşam yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk günlerinde büyük önderin aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında bu güzel konseri icra ettik. Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosuna teşekkür ederiz. Bugün büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, müziklerin atası Türk sanat müziği ile andık. Çok değerli olduğunu düşünüyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümsüzleştirecek, onun en büyük eserimdir dediği Cumhuriyetimizi yüceltmek, yükseltmek onun gösterdiği yolda ilimle, irfanla, bilimle ilerletmektir. Nice güzel işleri, büyük başarıları sağlamak ve hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak bizim en büyük hedefimiz olacak. Bu konserde emeği geçen ve bu güzel heyeti bugün gelmelerine imkân veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a çok teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve vefat etmiş gazilerimizi hürmetle, minnetle yad ediyorum" dedi.

2-59