Ertemur’dan Babalar Günü Mesajı Ertemur’dan Babalar Günü Mesajı

Gençlerin ve çocukların hem sosyal hem de sportif anlamda gelişimine katkı sunmak isteyen Pamukkale Belediyesi, ücretsiz kurslarına ara vermeksizin devam ediyor. Pamukkale Belediyesi’nin yoğun talep edilen kurslarından olan satranç branşında minik kursiyerleri babalarına karşı mücadele etti. Pamukkale Belediyesi’nin minik kursiyerleri, babalarıyla satranç maçı yaparak, hem eğlendiler, hem de kursta öğrendiklerini pratiğe döktüler.

A29 I5441

ÇOCUKLAR BABALARIYLA MÜCADELE ETTİ

Pamukkale Belediyesi’nin düzenlediği “Baba-Çocuk Satranç Etkinliği” belediyenin YSE’de bulunan ana binasındaki Pamuk Kafe’de gerçekleşti. Kursiyerleri ve ailelerini Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Av. Uğur Çizmecioğlu ağırladı.

A29 I5442

Başkan Yardımcısı Çizmecioğlu, Pamukkale Belediyesi olarak, çocukların sosyal ve sportif yönden gelişimine katkı sunmak ve onları zeka oyunlarına teşvik etmek adına satranç gibi birçok branşta ücretsiz kurslar düzenlediklerini belirtti. Çizmecioğlu, “Pamukkale Belediyesi olarak çocuklarıyla iş yoğunluğu nedeniyle bir araya gelemeyen babaları Baba-Çocuk Satranç Etkinliği vesileyle buluşturmak istedik. Bugün burada çocuklarımızla ve babalarımızla bir araya gelmek bizleri mutlu etti. Pamukkale Belediyemizin bu dönem devam eden ve yeni açtığımız 51 branşta ücretsiz kursu var. Bu kurslarımızı halkımıza hizmet, onlarla birarada olmak adına yapıyoruz” dedi. Pamukkale Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikle çocuklarıyla verimli bir kaç saat geçirme olanağı bulan babalar, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Pamukkale Belediyesi’nin satranç kursunun minik kursiyerleri babalarıyla kıyasıya mücadele ettiler. Etkinliğin sonunda, tüm çocuklara katılım belgeleri, madalyaları ve hediyeleri takdim edildi. Minik satranççılar, zihinsel ve motor becerilerini ortaya koyduğu bu turnuvadan, oldukça keyifli şekilde ayrıldı.

A29 I5534

Editör: Orhun Çoban