Çerkes kültürünü ve geleneklerini yaşatmak, tanıtmak ve toplumsal dayanışmayı güçlendirmek amacıyla etkinlikler gerçekleştiren Denizli Çerkes Derneği son olarak Elbruz'un Zirvesinde Yıldızların Dansı başlıklı bir gece düzenledi.

Merkezefendi Kültür Merkezi’ndeki özel gecede Elbruz Halk Dansları Topluluğu ve Badin Müzik Grubu sahne aldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da geceye katılarak dernek üyelerine destek verdi.

B A S K A N D O G A N D A N S E S E N P E R F O R M A N S I 1 1710148037

TAM NOT ALDI

Geleneksel çerkes danslarını ve müziğini modern bir yorumla buluşturan iki topluluğun gösterisi izleyicileri büyüledi. Kültür şölenine katılan ve büyük destek gören Doğan sahnede şeşen dansına eşlik etti. Doğan’ın performansı salonda ayakta alkışlandı. Dansçılar da belediye başkanını performansına tam not verdi. Doğan’ın performansını gösteren video sosyal medyada kısa süre içinde binlerce beğeni aldı.

Öğrenciler Siberay Güneş Fırtınası Filminde Buluştu Öğrenciler Siberay Güneş Fırtınası Filminde Buluştu

B A S K A N D O G A N D A N S E S E N P E R F O R M A N S I 2 1710148053

DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Gecede konuşan Doğan, Denizli Çerkes Derneği Başkanı Samet Al ve Ankara Çerkes Derneği Başkanı Yusuf Hatuk ve yönetimlerine teşekkür etti, geceye katılan grupları eşsiz performansları için kutladı. Desteklerinin her zaman süreceğini kaydeden Doğan, “Bu etkinliğin bir parçası olmaktan memnunuz” diye konuştu.

B A S K A N D O G A N D A N S E S E N P E R F O R M A N S I 3 1710148010