Denizli’de iş dünyasının önemli bir temsilcisi de olan CHP Milletvekili Adayı Arpacı, Sanayi Odası’nda yaptığı konuşmada, karşılıklı istişare ve diyaloğun çok önemli olduğunu vurgulayarak, 14 Mayıs seçimleri sonrasında da, bu diyaloğu devam ettirmek istediğini, Denizli’nin evladı olarak Denizli’nin hak ettiğini alması için var gücüyle çalışacağını ifade etti.

0a05efcd-7033-45d6-b239-3a8bad6d930b

KRONİKLEŞMİŞ SORUNLAR VAR

Denizli’nin yıllardır yatırım almadığına ve sahip olduğu potansiyelin doğru değerlendirilmediğine dikkat çeken Arpacı; “Denizli, bu potansiyel ile çok daha fazla üretim yapıp, ihracatı ve istihdamı arttırabilecekken yıllardır yerinde sayıyor. Elektrik tüketim miktarlarına baktığımızda son 7 yıl içinde Denizli’deki elektrik tüketim miktarının %15  arttığını görüyoruz. Aynı dönem içinde Uşak’taki elektrik tüketim miktarında ise %60 oranında artış olmuş. Uşak’a yatırım yapılmış, Uşak göç alıp büyümüş, Denizli ise yerinde saymış” dedi.

4ede2202-991b-41b1-9df9-165f9ce93458

SEKTÖREL TEŞVİK SİSTEMİNE GEÇİLMELİ

CHP Denizli Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, konuşmasında bölgesel teşvik yerine sektörel teşvik sistemine geçilmesi gerektiğine de vurgu yaptı. CHP’li Arpacı; “Ordu, Ünye, Fatsa’da, 3 OSB kurulmuş, makinalara ÖTV,KDV istisnaları sağlanmış hatta yer tahsis süreçleri de tamamlanmış. Elbette her kente her ilçeye teşvik verilebilir ancak Denizli’nin lokomotif sektörlerinin başında gelen tekstilde, bu sektörle hiçbir bağlantısı olmayan Ordu’nun destekleniyor olmasını anlayabilmek mümkün değil. Bu nedenle, burada acilen sektörel teşvik sisteminin uygulanmaya başlanması gerekiyor. Hak ettiği değeri alamayan Denizli’nin daha fazla beklemeye tahammülü yok” ifadelerine yer verdi.

fd9f3272-83e6-4f60-9f1c-55324d7eaf8f

TMMOB İKK’DEN Kayyım Tepkisi TMMOB İKK’DEN Kayyım Tepkisi

İzmir Limanı’na ulaşımı kolaylaştıracak demiryolu projesinde beklenen ilerlemenin olmadığını da söyleyen Şeref Arpacı, “Nakliye, kronikleşmiş bir sorun haline geldi. Millet İttifakı iktidarında, şehir içi ve şehirlerarası yolcu ve yük taşımacılığında başta modern raylı sistemler, metro, demiryolu olmak üzere alternatif ulaşım sistemlerini devreye sokacağız” dedi.