Türkiye 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28 Dönem Milletvekili Seçimlerine adım adım yaklaşırken, CHP Denizli Milletvekili Adayı Şeref Arpacı da çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Denizli’yi ilçe ilçe, mahalle mahalle gezen Arpacı, iktidara gelmeleri halinde yapacakları projeler hakkında bilgilendirmeler yapıyor. Halkın içinde gezerken değişim isteğinin kendilerine çok güçlü aktarıldığını ifade eden Arpacı’ya her gittiği bölgede kadınlarda taleplerini iletirken, Milet İttifakının kadınlarla ilgili politikalarını soruyor. Kadınlara yönelik çok ciddi projelerinin olduğunu ifade eden Arpacı, ilk olarak İstanbul Sözleşmesini hayata geçireceklerini belirtti.

şeref arpacı

“AİLE DESTEKLERİ SİGORTASINDAN MALİ DESTEK SAĞLANACAK”

Bayram İkramiyeleri 10-14 Haziran Günleri Ödenecek Bayram İkramiyeleri 10-14 Haziran Günleri Ödenecek

Kadınlar için önleyici sağlık harcamalarının ücretiz olacağını ifade eden Arpacı, “Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bahsettiği güçlü bir kadın sağlığı projesini başlatacağız. Kadınların sağlık, bakım ve hijyen konusundaki en büyük güvencesi devlet olacak. Ayrıca bizim için büyük öneme sahip olan İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlüğe koyacağız. Kadınlara şiddet uygulayan tüm hukuki yaptırımlar uygulanacak. Ev kadınlarımızın devlet memuriyetine alınması noktasında da teşviklerimiz olacak. Hane geliri asgari ücretin altında olan haneler için aile destekleri sigortasından mali destek sağlanacak. Önce hanedeki kadın adına bankada bir hesap açılacak. Sonra da para o kadının banka hesabına yatmaya devam edecek” diye konuştu.

şeref arpacı

“KADINLARIMIZ ÜRETECEK VE ÜLKEMİZİN GELİŞMESİNDE BAŞROLDE OLACAKLAR”

Kamuda yönetim kademelerinde en az yüzde 35 kadın kotası uygulamasının vaatleri arasında yer aldığını açıklayan Arpacı, “Kadınlarımıza her türlü pozitif ayrımcılığı yapacağız. Kadının olduğu yerde başarı vardır, düzen vardır. Kamuda da kadınlarımızın yapacağı çalışmaları çok önemsiyoruz. Kadınlarımız üretecek ve ülkemizin gelişmesinde başrolde olacaklar. En büyük sorunlardan biri de doğum izni… Doğum iznine ayrılmış ve kanuni süre içinde işine dönememiş ve işinden ayrılmak zorunda kalmış kadınların, ileriki yıllarda yeniden iş hayatına dönmeleri halinde istihdam eden kurum ve kuruluşlara yönelik özel vergi teşvikini getireceğiz. Türk kadını iş hayatına dönmek istediğinde pozitif ayrımcılık uygulamalarından da yararlanacak” şeklinde konuştu.