AK Parti İl Başkanı Güngör:  “Bizim İtirazımız Despot Anlayışın Ta Kendisidir” AK Parti İl Başkanı Güngör: “Bizim İtirazımız Despot Anlayışın Ta Kendisidir”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, hayvancılıkta öne çıkan Çardak ve Bozkurt İlçelerinin mahallelerinde üretici ve çiftçiyle buluştu. Gittiği her ilçe ve mahallede ilgiyle karşılanan Arpacı’ya CHP Denizli Milletvekili Adayı Ayşe Hazer ve partililer de eşlik etti. Çardak’ın Gemiş Mahallesinde hayvancılıkla ilgilenen üreticileri ahır ve çiftliklerinde ziyaret ederek, taleplerini dinleyen Arpacı, değişim isteklerini en yüksek sesle ifade eden üreticiye bir dokundu bin ah işitti.

9bbbd043-2887-47b5-bfa1-99eb96e6f495

“İÇİMİZ YANIYOR”

 Hayvancılık ve  süt üreticiliğinde  yaşadıkları zorlukları ve sıkıntıları aktaran üreticiler, “Bölgemiz, Gemiş’imiz hayvancılık üretimiyle öne çıkıyordu. Ancak samanın balyası 30 liradan 120 liraya, yemin çuvalı 350-400 liraya yükseldi. Bölgemiz özellikle süt üretiminde başı çekerken şimdi ise süt üretimi yüzde 75’e varan devasa oranda azaldı. Çünkü çiftçimiz, ekonomik sıkıntılar ve yüksek maliyetler nedeniyle süt üreticiliğini bıraktı. Bu şartlarda hayvancılık bitmek üzere. Süt veren hayvan sayısı ciddi oranda azaldı. Biz bittik. Birçok çiftçimizin, evi, tarlası, traktörü icraya düştü, ya da borçlarını ödemek için satmak zorunda kaldı. Bu maliyetlerle devam etmemiz mümkün değil. Biz değişim istiyoruz. Biz üreticiler haklı isyanımıza çözüm istiyoruz. İçimiz yanıyor evimiz yangın yeri. Artık üreticinin yanında olan, sorunlara kulak tıkayan değil çözüm üreten bir iktidar istiyoruz” dedi.

“ÜRETİCİ VE ÇİFTÇİ HALKIN İKTİDARINDA RAHAT EDECEK”

Üreticilerin içinde bulunduğu çaresizliğin Millet İttifakıyla son bulacağını aktaran Arpacı, “Halkın iktidarında kalıcı çözümlerle ve verilecek desteklerle üreticimiz ve çiftçimizin yüzü gülecek. Tarımda, hayvancılıkta Türkiye’miz, Denizli’miz üretim hamlesiyle kendine gelecek. Var olan tüm sıkıntıları geride bırakacak. Her şey hazır! Merak etmeyin” dedi.

c633c194-79a7-490f-851e-9651edcdb883

“ÇİFTÇİMİZ ÜRETİCİMİZ AĞLIYOR”

Gemiş’te üreticinin sıkıntılarını bir bir not ederek, çözümleri aktaran Arpacı, “Ne yazık ki ülkenin her alanında üretici kaybettiği gibi Gemiş’te de Çardak’ta da hayvancılıkla uğraşan üreticilerimiz kaybetmiş. Adeta erimişler, sermayelerini kaybetmişler. Ağır borç yükü ve astronomik maliyetler nedeniyle her şeylerini satmak durumunda kalmışlar. Şuanda da sadece kredi borçlarını ödemek için başka işlerde çalışmaya mahkum kalmışlar. Üreticiye destek olmamız lazım. Çiftçiler ağlıyor, sektör ağlıyor, sanayici ağlıyor, hizmet üreten turizm sektörü ağlıyor. Seçim ekonomisiyle enflasyonist politika ile bunu daha fazla idare edemezsiniz. Hayvanlar kesime gidiyor, süt üretimi bitiyor. Şu anda üreticimiz yemi 400 liraya alabildiklerini söylüyorlar. Bu sürdürülebilir bir şey değil. Ülke duvara çarpmaya doğru hızla ilerliyor. Bu politikaların mutlaka değişip, artık üretim ekonomisine geçilmesi lazım. Millet İktidarında çiftçimize, üreticimize verilecek desteklerle, uygulayacağımız politikalarla sırtlarındaki kamburu kaldıracak, yeniden bir başlangıç yapacağız. Türkiye bu dinamikleri ile yine bolluk ve bereket ülkesi olur. Fiyatlar düşer, üretici kazanır. Fazlasını da ihracat yaparız. Üretim ekonomisine geçeceğiz.Türkiye’de enflasyonla mücadele edilmiyor. Enflasyonla mücadele etmenin tek yolu, üretim ekonomisine geçmek. Ülkede değişim şart. Biz bunu yapacağız. O yüzden herkesten destek bekliyoruz. Formülü biliyoruz, ilk başta bu ekonomik düzeni değiştireceğiz. Hak, hukuk ve adaleti geri getireceğiz. Sonrasında da her şey düzelecek. Türkiye’ye 15 Mayıs’ta bahar gelecek” diye konuştu.