DENİB 'Genç Mucitleri' Arıyor DENİB 'Genç Mucitleri' Arıyor

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Melek Sözkesen Konferans Salonu'nda Denizli Valiliği, Pamukkale Üniversitesi, Denizli Ticaret Odası işbirliğinde gerçekleştirilen programa Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürü Ahmet Uzun, Basın İlan Kurumu Müdürü Abdullah Güler, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Müdürü Sefa Altıntaş, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Güven, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ile gazeteciler yoğun ilgi gösterdi.

Programın açılışında konuşan TİMBİR Denizli Temsilcisi Haşim Nebioğulları, "Türkiye'nin yüzyılında güçlü bir Türkiye'yi, sivil toplum kuruluşlarımızın ve dördüncü kuvvet olan en güçlü denetleme organının medya olduğunu herkes kabul etmektedir. STK'larımızın ve medyanın daha da güçlenerek projeler üreterek kendi ayakları üzerinde durabileceği, fikri hür kalemin ve özgür basın mensuplarının artmasını temenni ediyor, sivil toplum medya ortak çalışmalarının artarak güçlenerek devam etmesini ümit ediyoruz.” Dedi.

A W220522 03

“PROJELERİMİZİ YERELDEKİ TEMSİLCİLERİMİZLE BİRLİKTE YÜRÜTÜYORUZ”
TİMBİR'in faaliyetlerine ilişkin hazırlanan kısa film gösterimin ardından kürsüye gelen TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa yaptığı konuşmada, "Tekstil ve turizmde öncü olan bu kent, Ege'nin incisi konumundadır ve yaklaşık 1000 internet sitesiyle faaliyet gösteriyoruz. 30 yıldır sivil toplum kuruluşlarında görev alıyoruz ve gazetelerle, televizyonlarla milyonlara ulaşan bir sistem içindeyiz. En büyük güç, sivil toplum kuruluşlarıdır. Sivil toplum işleri genel müdürlüğüne gittiğimizde bu oluşuma karar verdik ve sivil toplumla medyayı bir araya getirdik. Geçen yıl 7 ilde bulunmuştuk, bu yıl da 7 ilde sivil toplum medya buluşmalarını düzenliyoruz. STK'ların daha fazla medyada yer alması için çalışmalar yapıyoruz ve gazetecilerle sivil toplum örgütleri arasındaki ilişkiyi nasıl geliştirebileceğimizi tartışacağız. Projelerimizi yereldeki temsilcilerimizle birlikte yürütüyoruz ve kesinlikle yerelde çalışmayı tercih ediyoruz." Dedi.

“STK VE MEDYA DEMOKRASİNİN İŞLEYİŞİ AÇISINDAN ÖNEMLİ”
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürü Ahmet Uzun ise "Sivil toplum ve medya, demokrasinin işleyişi için kritik bir kurumdur ve bu iki kavram arasında güçlü bir ilişki kurulması gereklidir. Halkın bilinçlendirilmesi açısından büyük önem taşır. Biz İletişim Başkanlığı olarak bu ilişkiyi destekliyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.

A W220522 02

Konuşmaların ardından panele geçildi. TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, “Kişisel verilerin korunması ve telif” konusunda konuşurken, Pamukkale Üniversitesi Kurumsal İletim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Eylin Aktaş “STK'larda iletişim”, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Soylu, “Sivil Toplum Kuruluşları Etkin Sosyal Medya Kullanımı“, Güvenli İnternet Medya Merkezi Başkanı Av Cüneyt Altırparmak, “Sivil Toplum Kuruluşları Basın, Medya İletişimi”, Gazeteci BHA Genel Müdürü Muhammet Kaçar, “Sosyal Medya-İletişim” konularında sunum gerçekleştirdi.

Editör: Orhun Çoban