“1 NUMARAYIZ”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türkiye, yıl sonunda yüzde 7 civarında toplam ortalamayla büyüyerek dünyada 1 numara olmaya devam edecek" dedi.

SİYASET 06.01.2018, 16:42 03.07.2019, 16:03
“1 NUMARAYIZ”
banner858

Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Pamukkale ilçesi İncilipınar Mahallesi'nde yaptırılan İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksinin açılış töreninde, hizmet için yola çıktıklarını kentin tüm mahallerine hizmet götürdüklerini belirtti. Hizmet aşkıyla gece gündüz dünyanın her yerine koştuklarını anlatan Zeybekci, Gazi Mustafa Kemal'in gösterdiği muassır medeniyetin çok daha ilerisine doğru emin adımlarla yürüdüklerini ifade etti.

Zeybekci, 2017 yılının başında Türkiye'nin ekonomide 1 numara olacağını söylediğini anımsatarak şöyle konuştu: "Büyümede dünyada bir numara olacak dedik. Onlar dediler ki Türkiye yüzde 2, 2,5 büyüyecek, dediler. Yıl boyunca 3 defa Türkiye'nin büyüme rakamlarını yukarı doğru getirdiler. Bir zahmet 5 filan dediler. Dedik ki o da yetmeyecek bir daha revize edecekler, bir daha ettiler o da yetmedi. Allah'ın izniyle 3. çeyrekte yüzde 11,1 büyüdü. Türkiye yıl sonunda yüzde 7 civarında toplam ortalamayla büyüyerek dünyada 1 numara olmaya devam edecek. İnşallah Türkiye 2018'de de büyümeye ve ihracat destanları yazmaya devam edecek."

Türkiye'nin destanlar yazarak büyümesini içine sindiremeyen birilerinin "Madem Türkiye büyüyor vatandaşa niye yansımıyor" şeklinde konuştuklarını dile getiren Zeybekci, "Yansıyor. Allah aşkına Türkiye ve Denizli'nin 2004'teki haliyle bugünkü hali bir mi? Evet insanlarımızın beklentileri çok daha yüksek. Refah beklentisi çok daha yüksek. Daha çok istiyor. Hakkıdır. Vermek de bunu yapmak ve başarmak da bizim görevimiz. Çünkü hedefimiz Türkiye'yi dünyada ilk 10'un içine sokmak. Avrupa'da ilk 3'ten 1 yapmak, hedef bu." ifadelerini kullandı.

"Biz netiz, ne diyorsak o"

Ülkeye hizmet edenlerden şüphe edilmemesi gerektiğini anlatan Zeybekci, "Biz netiz, ne diyorsak o. İçimizde ne varsa dışımızda da o. 15 Temmuz'da bu ülkeye ihanet edenlere, bu millet bir cevap verdi. Bu millet onlara haddini öyle bir bildirdi ki bir daha akıllarından geçemeyecek. Duracaklar mı? Durmayacaklar biliyoruz. Denemeye devam edecekler, kılık değiştirecekler, şekil değiştirecekler, yöntem değiştirecekler, her alanda saldırmaya devam edecekler." diye konuştu.

Bakan Zeybekci, Olağanüstü Hal (OHAL) çerçevesinde çıkartılan son Kanun Hükmündeki Kararname'ye (KHK) yönelik eleştirilere işaret ederek şöyle devam etti: "Neymiş 15 Temmuz'da da hukuk çiğnenmiş. 15 Temmuz'da anayasayı devirmeye, ülkeyi, hükümeti devirmeye gelen, meclisi işgal etmeye gelen, bu milleti bölmeye, parçalamaya, bu ülkeyi işgal etmeye gelenlere... İşte bu millet... Ne diyeyim ben sana. Allah seni bildiği gibi etsin, diyorum da... Sen o pisliklerin içerisinde yuvarlanıp gideceksin. Orada kendi layığını bulacaksın. 'Köprüde de katledilen, linç edilen askerler varmış bunun hesabı sorulmayacak mıymış?" Ülke elden gidiyordu, vatan elden gidiyordu, bayrak elden gidiyordu, ülke bölünüyordu, parçalanıyordu, bu milletin evlatları katlediliyordu. Hiçbir zaman için bu millet vicdansızlık da yapmaz ve yapmamıştır."

Bakan Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Cahit Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve diğer protokol üyeleri ile yüzme havuzu ve spor kompleksinin açılış kurdelesini keserek tesisi gezdi. DENİZLİ (AA)

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir