banner610

banner609

AK Parti’de Kongre Takvimi Belli Oldu

AK Parti 7. Olağan Kongre Süreci kapsamında Denizli teşkilatlarında ilçe kongreleri başlıyor. Bu hafta gerçekleştirilecek kongrelerde; Cumartesi günü Babadağ, Sarayköy ve Buldan. Pazar günü ise; Güney ve Çal İlçe Kongreleri yapılacak.

SİYASET 05.03.2020, 19:01 Kahraman Kahraman
AK Parti’de Kongre Takvimi Belli Oldu
banner858
banner931

Geçtiğimiz haftalarda başlaması planlanan AK Parti Denizli İlçe Kongreleri, İdlib’den gelen şehitlerimizin haberleri sonrasında AK Parti Genel Merkezi’nin aldığı bir kararla Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de ertelenmişti. AK Parti Denizli 7. Olağan Kongrelerin ilçelerimiz’de bu hafta başlayacağını duyuran ve Kongrelerin siyasi partiler için önemine değinen AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz “Kongreler bir siyasi partinin yeniden tazelendiği günlerdir. Hele AK Parti gibi bir davası olan partilerde kongreler bir zarafetin, güzelliğin zirveye çıktığı günlerdir.  Bizim kongrelerimiz bir bayrak yarışıdır. Hizmette yarıştır, hayırda yarıştır. AK Parti’de kongrelerin kaybedeni olmaz. Bizim siyasi başarımızın altında yatan en önemli gerçekte budur” dedi.

AK Parti teşkilatlarındaki bayrak yarışına vurgu yapan Başkan Filiz; “ 2023 hedeflerine emin adımlarla bereaber  yürüyeceğimiz  güçlü kadroları kongrelerimiz ile belirliyoruz. Teşkilattaki görevlerini yeni arkadaşlarımıza devredecek kardeşlerimize teşekkür ediyor, bayrağı devralacak kardeşlerimize de başarılar diliyorum” diyerek sözlerini sürdürdü.

Başkan Filiz açıklamasında devamla şu ifadelere yer verdi: “ Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları olarak  2023 hedeflerine doğru giderken birlik, dirlik, kardeşlik için yeniden yollara düştük. İlk olarak saat 11.00’de Sosyal Hizmetler Binasında başlayacak olan Babadağ İlçe Kongremizin  tamamlanmasının ardından saat 14.00’te Sarayköy Belediye Kültür Merkezi’nde Sarayköy İlçe Kongremiz  ve saat:18.00’de Buldan Belediye Düğün Salonunda Buldan  ilçe kongremiz yapılacaktır. Pazar günü ise önce saat 11.00’da Belediye Düğün Salonunda Güney İlçe Kongresi ile başlayacak süreç aynı gün saat 14.00’da Belediye Kongre Salonunda Çal İlçe kongresiyle sona erecek. Böylelikle İki gün içerisinde 5 ilçe’nin kongreleri tamamlanmış olacaktır.”

İl Başkanı Necip Filiz; AK Parti’de kongrelerin bir yenilenme ve tazelenme fırsatı olduğuna değinerek, “AK Parti’de görevler gelip geçicidir önemli olan görev yaptığımız süre zarfında başarılı çalışmalara imza atabilmektir. Kongreleri birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiği, yeni heyecanlar oluşturduğu için önemsiyoruz. 7. Olağan İlçe Kongremizin ilçelerimize, şehrimize ve tüm teşkilatlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İnşallah içimizdeki ilk günkü aşkla, birlik içinde, büyük AK Parti ailesi olarak ülkemizi kalkındırmaya, milletimizin refah seviyesini artırmaya devam edeceğiz. Hedeflerimize hep birlikte yürüyeceğiz. Teşkilatlarımız ve halkımızın destekleriyle 7. Olağan kongre sürecimizi de birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde, AK Partimize yakışır şekilde kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Kongrelerimize tüm halkımız davetlidir" dedi. 

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)