banner609

Arap Saçı Adaylık

Denizli’de tekstilci Yılmaz İçen, CHP’den Pamukkale Belediyesi için aday adaylığı açıklaması yapmayı planlarken, başka bir ismin aday gösterilmesinin ardından hedefini değiştirdi. İçen, Denizli Büyükşehir Belediyesi için CHP İl Başkanlığı’ndaki balkondan aday adaylığını açıkladı. İçen’in saat 13.00’da yapılması planlanan açıklamaya 45 dakika geç gelmesi dikkat çekerken, alanda toplanan partililerin yağmurdan korunması için alana branda çekildi. Bazı partililer saçak altında yağmurdan korundu. Balkon konuşması öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İçen, Pamukkale Belediyesi için aday adaylığı sürecinin yanlış anlaşıldığını ifade ederek, “Büyükşehir için de çalışmam vardı” dedi.

SİYASET 17.11.2018, 16:48 18.11.2018, 02:29
Arap Saçı Adaylık
banner858

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) geçtiğimiz günlerde Pamukkale Belediyesi için aday adaylığı açıklamaya hazırlanan Yılmaz İçen, CHP Parti Meclisi tarafından 14 Kasım’da Ahmet Divarcı’nın aday gösterilmesi üzerine rotasını Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne çevirdi. “Güneş Denizli’den Doğacak sloganıyla yola çıkan İçen, bugün partisinin ilk binasında bulunan balkondan Denizli Büyükşehir Belediyesi için aday adaylığını açıkladı.

45 DAKİKA GECİKTİ

CHP Denizli İl Başkanlığı tarafından, saat 13.00’te yapılacağı duyurulan aday adaylığı açıklamasına partililer yoğun ilgi gösterdi. Açıklamaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP’li Milletvekilleri Kazım Arslan ve Teoman Sancar’da katıldı. Denizli Milletvekilleri Sağanak yağış altında açıklamanın yapılması için bekleyen kalabalık için alana branda geçilerek korunak yapıldı.  Bazı partililer şemsiyeleriyle bekleyişini sürdürürken bazıları ise saçak altında yağmurdan korunmaya çalıştı. Aday adaylığını duyurmak için toplantı düzenleyen Yılmaz İçten,  açıklamasına 45 dakika gecikmeli olarak geldi.  İçten, konuşmasından önce balkona çıkmadan partililerle selamlaştı, destekleri için teşekkür etti.

“YANLIŞ ANLAŞILDIM, BÜYÜKŞEHİR İÇİN DE ÇALIŞMAM VARDI”

İçen, balkon konuşması öncesi basın mensuplarının da sorularını yanıtladı. Net açıklamalar yapmaktan kaçınan ve kısa cevaplar veren İçen, Pamukkale Belediyesi için aday adaylığı sürecinin yanlış anlaşıldığını ifade ederek, “Büyükşehir için de çalışmam vardı” dedi.

“GÜNEŞ DENİZLİ’DEN DOĞACAK”

Partisinde aday adaylığı sürecinin hala devam ettiğini dile getiren İçen, “Cumhuriyet Halk Partisi’nde henüz aday adaylığı süreci bitmedi.  Daha devam ediyor. Yılmaz İçen’den sonra da yeni adaylarımız gelebilir. Cumhuriyet Halk Partisi güçlü bir partidir. Benden sonra da değerli adaylarımız çıkabilir” diye konuştu.  Benim Pamukkale Belediyesi için aday adaylığım yanlış anlaşıldı.  Pamukkale dünya markasıdır. Biz dünyada ‘Pamukkaleliyiz’ deriz Denizliliyiz demeyiz. Pamukkale’den güneş doğacaktı ama güneş Denizli’den doğacak. Büyükşehir Belediyesi için de çalışmam vardı. Hep vardı” İfadelerini kullandı. İçen, daha sonra balkondan partililerle seslenerek aday adaylığını duyurdu.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir