CHP-İYİ Parti Pamukkale İçin El Sıkıştı

CHP ve İYİ Parti arasındaki Millet İttifakında Pamukkale krizi çözüldü. İYİ Parti; CHP Parti Meclisinin Pamukkale Belediye Başkan Adayı olarak duyurduğu Ahmet Divarcı’ya rağmen adayın geri çekilerek Pamukkale’nin İYİ Partiye verilmesi için bastırmıştı. Parti Liderlerinin de görüşmesine yansıyan konu sonrası çözüm bulundu. CHP adayını geri çekmeyecek ancak İYİ Parti’de Pamukkale’de aday çıkarabilecek.

SİYASET 22.01.2019, 20:53 22.01.2019, 20:55
CHP-İYİ Parti Pamukkale İçin El Sıkıştı
banner930

Günlerdir Denizli kamuoyunu meşgul eden bir konu da ittifak çerçevesinde İYİ Parti’nin Büyükşehir’in yanı sıra CHP’nin adayını duyurduğu Pamukkale’yi de ısrarla istemesiydi. Bu konudaki ısrar dün gerçekleşen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Lideri Meral Akşener arasında ittifakla ilgili ortaya çıkan pürüzleri gidermek amacıyla gerçekleşen toplantıya da yansıdı. Görüşmeler sonrası kulislerden taşarak Denizli kent gündemine Pamukkale İlçesinde CHP’nin adayı Ahmet Divarcı’nın geri çekileceği ve İYİ Parti İl Başkanı Hasan Akgün’ün ise ittifak çerçevesinde isminin açıklanacağı konusu bomba gibi düştü.

Kulislere konu böyle yansıdı ancak anlaşmanın iç yüzü ortaya çıktı. Pamukkale için özel bir anlaşma yapıldığı belirirken; CHP’nin  adayını geri çekmeyeceği  ancak İYİ Parti’nin de Pamukkale’de aday çıkarabileceği öğrenildi. Böylelikle iki parti arasındaki Pamukkale anlaşmazlığı da bitmiş oldu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir