CHP’den İstifa Eden Gökhan Deda’ya Çağrı

Kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen CHP Merkezefendi Belediyesi Meclis Üyesi Gökhan Deda’nın istifasının ardından CHP’den açıklama geldi. Merkezefendi CHP İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Deda’nın yalnız partiden değil siyasi etik ve sorumluluk kavramı gereği belediye meclis üyeliği görevinde de istifa etmesi gerektiğini söyledi.

SİYASET 06.01.2021, 13:39
CHP’den İstifa Eden Gökhan Deda’ya Çağrı
banner858

Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi Gökhan Deda’nın partiden istifasına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Horzum, Gökhan Deda’nın adaylık ve seçilme süreciyle ilgili olarak, “Sayın Deda 2019 yerel seçimi aday belirleme sürecinde örgütümüzün Genel Merkezimize gönderdiği listede yer almamaktaydı. Kendisi Genel Merkezimizin tasarrufuyla Belediye Meclisi Aday listemize dahil oldu” dedi.

CHP KÜLTÜRÜNDE UZAK TUTUM İÇİNDEYDİ”

Başkan Horzum açıklamasını şöyle sürdürdü: “Sayın Gökhan Deda, adaylık sürecinin tamamlanmasının ardından tüm genciyle, kadınıyla Cumhuriyet Halk Partimize gönül veren partililerimizin ve örgütümüzün büyük gayretleri sonucu Belediye Meclis üyeliği görevine seçilmiştir. Ne var ki Sayın Deda seçimden bugüne yapılan 17 Belediye Meclis toplantısının sekizine katılmamış, sabah 8.30 akşam 18.00 arası sabit mesaiye tabi olarak çalıştığından dolayı parti çalışmalarına iştirak edememiştir. Bununla birlikte, Belediye Başkan Yardımcılarımız ve diğer Meclis Üyelerimizle ilgili olarak pek çok ortamda yakışıksız ithamlarda ve mesnetsiz iddialarda bulunmuştur. Bu iddialar kendisine sorulduğunda da Belediye Meclis Toplantımızda kabul ettiğini beyan etmiştir.  Beyanı ile ilgili tutanakta mevcuttur. Kendisini bu durumla ilgili olarak defalarca ikaz etmemize rağmen partimizi ve Belediyemizi yıpratmayı sürdürmüştür. Hem çalışmalara katılmayacaksınız, hem örgüte gelmeyeceksiniz, hem de muhalefetin bile eleştiri yapacak husus bulamadığı bir durumda çıkıp dayanaksız bir şekilde, dedikodu tarzında konuşacaksınız, bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Bu noktada Sayın Deda’nın ekip ruhundan ve Türkiye’nin en köklü siyasal geleneklerine sahip olan Cumhuriyet Halk Partimizin kültüründen uzak bir tutum içinde bulunduğunu ifade etmek yerinde olacaktır” dedi.

“KARAR GÜNÜNDEN BİR GÜN ÖNCE İSTİFA ETTİ”

Tüm bu koşulların bir araya gelmesiyle, 27 Kasım 2020 tarihinde CHP Merkezefendi İlçe Yönetimi olarak oybirliği ile Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi Gökhan Deda’nın partiden ihracı istemiyle tedbirli olarak Denizli İl Yönetim Kurulu’na başvuru yapıldığını; İl Yönetim Kurulu tarafından başvurunun değerlendirilmesi sonucu İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini belirten Başkan Ali Osman Horzum, “Gökhan Deda, 6 Ocak 2020 tarihinde yapılacak olan Disiplin Kurulu’nun karar oturumundan bir gün önce, 5 Ocak 2021 tarihinde e-devlet üzerinden partimizden istifa etmiş; istifasının çıktısı ve dilekçesini CHP İlçe Başkanlığımıza sunmuştur. Ben disiplin boyutu devam eden bu olayın kamuoyu önünde tartışılmasını doğru bulmuyorum. Karar, Disiplin Kurulumuzca verilecektir. Hepimiz partimizin işleyişine ve teamüllerine saygılı olarak Disiplin Kurulu’nun kararını beklemeliyiz. Arkadaşımızla ilgili olarak elimizde her türlü somut bilgi ve belge bulunmaktadır. Merak eden her partilimizle konu üzerine görüşmek için buyursun, gelsin. Kapımız tüm değerli partililerimize sonuna kadar, her daim açıktır” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir