banner610

banner609

Gülizar Biçer Karaca’dan Kanun Teklifi

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Milli Eğitim müfredatında öğrencilere zorunlu çevre dersi verilmesini içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

SİYASET 08.09.2019, 14:14
Gülizar Biçer Karaca’dan Kanun Teklifi
banner858
banner931

CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Türk Milli Eğitim Kanunu’nda değişiklik öngören ve ilköğretim, lise ve dengi okullarda ‘Çevre ve İnsan’ dersini zorunlu hale getiren kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.  Doğanın korunması gereken bir kaynak olarak görülmesinden ziyade hakları olan bir varlık olduğu bilinci tüm öğrencilere temelden kazandırılması gereken bir zorunluk olduğunu belirten Karaca, Doğa hakları temelli bakış açısının müfredatta zorunlu ders olarak  yer almasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı

MEB MÜFREDATINDA DOĞA HAKLARI TEMELLİ YAKLAŞIM ŞART!

Gülizar Biçer Karaca konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Doğal ve kültürel varlıklarımız ciddi tehdit altında. İklim krizi hepimizi doğrudan etkileyen ve önleyici tedbirler alınmasını gerektiren bir aşamaya geldi. Tüm dünyada başını öğrencilerin çektiği genç iklim aktivistleri geleceğine sahip çıkıyor. Gelişen ve değişen dünya ile uyumlu öğrenciler yetiştirebilmemiz ancak doğa haklarına gereken önemin verilmesiyle mümkün. Mevcut müfredatta ‘Çevre ve İnsan’ dersinin seçmeli olması bu gereklilik ve zorunlulukları karşılamaya yeterli gelmiyor” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir