Orhun Çoban, Fahrettin Koca’yı İstifaya Çağırdı

SOL Parti Denizli İl Başkanı Orhun Çoban, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 28 bin vaka var açıklamasına tepki gösterdi. Çoban, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı istifaya çağırdı.

SİYASET 27.11.2020, 08:20
Orhun Çoban, Fahrettin Koca’yı İstifaya Çağırdı
banner858

SOL Parti Denizli İl Başkanı Orhun Çoban, salgının hızla can almaya devam ettiğini söyledi. Açıklamada, “Hastanelerde yataklar, yoğun bakımlar dolmuş durumdadır, vatandaşlar test kuyruğunda çile çekmektedir. Dün açıklanan 28.351 vaka sayısı bir itiraftır” ifadeleri kullanıldı. Sağlık Bakanı Koca’yı istifaya çağıran Çoban, koronavirüs testlerinin ücretsiz yapılması ve özel hastanelerin derhal kamulaştırılması gerektiğini de belirterek, Covid-19’un sağlık çalışanları için meslek hastalığı olarak kabul edilmesi çağrısında bulundu.

SOL Parti İl Başkanı Orhun Çoban açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Aralık ayında başlayan ve tüm dünyaya yayılarak pandemi haline gelen Covid 19 hastalığı şu an itibariyle 60 milyondan fazla insana bulaşmış ve 1,5 milyona yakın insanın ölümüne sebebiyet vermiştir. Ve halihazırda hala devam etmektedir. Ülkemizde de ciddi anlamda yayılan bu hastalıkla birlikte zaten var olan yapısal krizler iyice derinleşmiştir. Turkuaz tablo aracılığıyla çizilmeye çalışılan pembe tablo artık bütün inandırıcılığını yitirmiş durumdayken en yetkili ağız Sağlık Bakanı, toplumla ve akılla dalga geçen açıklamalar yapmaya devam etmiştir. Yazın başlarında kontrol altına alınmaya başlanır gibi görülen salgın tekrar yükselişe geçmiş durumdadır. Yeni tanı alan hasta sayıları da hayatını kaybeden yurttaşların sayısı da giderek artmaktadır. Hastanelerde yataklar, yoğun bakımlar dolmuş durumdadır, vatandaşlar test kuyruğunda çile çekmektedir. Açıklanan 28.351 vaka sayısı bir itiraftır! Başta sağlık bakanı Fahrettin Koca derhal istifa etmelidir. Sağlıkta başarı hikâyeleri anlatmayı bırakın, ölümleri durdurun” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir