Sol Parti’den Değiştirelim Çağrısı

SOL Parti Denizli İl Başkanı Orhun Çoban, halkın acil sorunlarına çözüm bulmak amacıyla, “Değiştirelim” başlığıyla yeni bir siyasi kampanya başlattıklarını belirtti. Çoban, “Biz; halkın acil sorunlarına sahip çıkarak, o talepler etrafında bir madenin önünde, özel hastane kapısında önünde olacağız. Ülkemizi kurtaracak sol bir çıkış yolunu yaratmaktır” dedi.

SİYASET 17.11.2020, 11:38
Sol Parti’den Değiştirelim Çağrısı
banner930

İl Başkanı Orhun Çoban, ülkenin bir krizin içinde olduğunu öne sürerek, “Aksine krizi derinleştiriyorlar. Ekonomideki kriz şimdi Albayrak istifası ile bir noktaya geldi. Ama ülkenin sorunları, Albayrak’ın gitmesiyle, iktidarın Trump olmadı saatimizi Biden’a ayarlayalım manevralarıyla çözülemez. Pandemide sağlık ve eğitimin paralı olmaması gerektiğini gördük. SOL Parti, milyonlarla birleşerek gerçek bir değişim mücadelesinin, Türkiye’nin yeniden kuruluş mücadelesinin güçlendirilmesi için çalışacak” dedi. Çoban, Türkiye’de yaşanan siyasi krizin gün geçtikçe derinleştiğini iddia ederek, “Halkın söz ve karar sahibi olduğu bir halk demokrasisinin bugünden yaratılması anlayışına dayanmak zorunda. Temsili demokrasi krizde, seçimleriyle parlamentosuyla bir tükeniş yaşıyor. Bir başka önemli konu tarikatlar. Yoksul bırakılmış insanların dini duygularını sömürerek siyasetçi olan ve ticarette söz sahibi hale gelen bu tarikat mensuplarının barındığı alanların kapatılması en önemli mücadele alanlarımızdan birisi olacak” diye konuştu.

“ÇÖZÜM TOPTAN DEĞİŞTİRMEKTE”

SOL Parti Denizli İl Başkanı Orhun Çoban, değiştirelim çağrısı yaparken sorunun rejimin kendisi olduğunu ve toptan değiştirilmesi gerektiğini öne sürerek, “Görülüyor ki iktidar halkın sorunlarını çözemiyor. Aksine iktidardakiler her gün derinleşen krizin kaynağı durumundalar. Çözüm, toptan değiştirmekte. Demokrasi sadece seçim değildir, demokrasi Parlamentonun işlevlenmesiyle sınırlı bir şey değildir. Yıllardır bu ülkeyi, halk adına yönettiler. SOL Parti, halkın kendi kendini yöneteceği bir demokrasinin nüvelerini bugünden yaratacak bir halk demokrasisini kurmak için mücadele edecek. Bu mücadeleye katılın söz de karar da iktidar da halkın olsun” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir