banner609

Teoman Sancar: “Çiftçiyi Kara Günler Bekliyor”

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Çal-Baklan-Çivril Ovası’nda yaşanan sulama krizinin yüzlerce çiftçinin mağduriyetine yol açtığını söyledi.

SİYASET 30.09.2020, 11:49 Kahraman Kahraman
Teoman Sancar: “Çiftçiyi Kara Günler Bekliyor”
banner858

Denizli’nin Çal İlçesi’ne giderek çiftçilerle bir araya gelen CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Yaşanan olay Aziz Nesin romanlarının konusu gibi. Devlet, çiftçiden aylar önce, vereceği suyun parasını alıyor, hatta kuraklık olsa bile sulama yapılacağı garantisini veriyor, buna rağmen paralarını peşin ödeyen çiftçilerin tarlalarında mahsulleri ile susuz kalıyor. Mısırı tarlada kalan, hasat yapamayan çiftçiye kim sahip çıkacak. Hem devleti hem de çiftçiyi zarar ettiren yöneticiler hakkında hemen soruşturma başlatılmalıdır” dedi.

"TARIM BAKANINI BÖLGEYE BEKLİYORUM"

Yaşanan su sıkıntısının en büyük nedenlerinden birinin suya ihtiyaç olmadığı dönemde 20 gün Menderes'e boşa su akıtıldığını öne süren Sancar, “Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin bir an önce bölgeye gelerek çiftçinin mağduriyetini gidermesi gerekir. Zaten zor günler yaşayan çiftçiye atılan bu darbenin çok ağır sonuçları olacak” ifadesini kullandı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir