Teoman Sancar: “Tarım Cenneti Denizli Neden Yok?”

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın açıkladığı hibe destek programına tepki gösterdi. Açıklanan hibe programında Denizli’nin olmadığına dikkat çeken CHP Milletvekili Teoman Sancar, “Umarım bir an önce bu konuda bir düzenleme yapılır ve çiftçimize bir nebze destek sağlanır, yoksa çiftimizi kara günler beklemektedir” dedi.

SİYASET 07.04.2020, 19:44
Teoman Sancar: “Tarım Cenneti Denizli Neden Yok?”
banner930

Koronavirüs salgını dolayısıyla, bitkisel üretimin devamlılığı ve gıda arz güvencesini sağlamanın önümüzdeki dönem için büyük önem taşıdığı şu günlerde Tarım Bakanlığı 21 ilde üreticilere tohumların yüzde 75'ini hibe ediyor. Program doğrultusunda mevcut üretim alanlarına ilave yazlık ekiliş yapılabilecek alan ve ürün deseni bilgilerinin toplandığını vurgulayan Bakan Pakdemirli "Uygulama ile bu alanlarda tohum bedelinin % 75'i hibe, % 25'i ise çiftçi katkısı ile karşılanacak" dedi.

DENİZLİ NEDEN YOK?"

Açıklanan hibe programında Denizli’nin olmadığına dikkat çeken Sancar, “Yaklaşık olarak 380 bin hektar ekilebilir tarım arazisi bulunan ve başta; buğday, arpa, mısır, nohut, ayçiçeği gibi tarım ürünlerinin üretildiği Denizli’nin tohum desteği dışında bırakılması düşündürücüdür. Coronavirüs salgınından etkilenen ilk illerden biri Denizli’dir. Denizli çiftçisi zaten son yıllarda perişan, ektiği ürünleri ya zararına satabilmiş ya da elinde kalmıştır. Durum böyleyken Denizli’den onlarca küçük ile hibe desteği verilip, Denizli’ye üvey evlat yapılması vicdanları yaralamıştır. Umarım bir an önce bu konuda bir düzenleme yapılır ve çiftçimize bir nebze destek sağlanır, yoksa çiftimizi kara günler beklemektedir” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir