banner609

Tin “Denizli’de İstihdam Yüzde 40 Arttı”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, iktidar olarak son 15 yılda Denizli’de çalışma, istihdam ve sosyal güvenlik alanında 206,82 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyleyerek, “Bunun sonucunda 2002 yılında 224 bin 709 olan aktif sigortalı sayısı, 2018 Ocak ayı itibariyle 314 bin 548 olmuştur. Denizli’de sigortalı kişi sayısı 15 yılda yüzde 40 artmıştır” diye konuştu.

SİYASET 07.06.2018, 15:00
Tin “Denizli’de İstihdam Yüzde 40 Arttı”
banner930

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli’deki tekstil firmalarını ziyaret ederek işçilerle bir araya geldi. Fabrikalarda çalışanlara hitap eden Milletvekili Şahin Tin, AK Parti hükümetleri olarak bugüne kadar neler yaptıklarını anlattı. Tin; “Artık vakit Türkiye vakti, yeni dönemde şahlanma ve daha da güçlenme vakti olacak. Hizmetlerin devamı ve güçlü Türkiye idealinin gerçekleşmesi için bugüne kadar olduğu gibi 24 Haziran seçimlerinde de milletimizin desteği son derece önemli. Bu anlamda sizlerin desteklerinizi bekliyoruz” diye ifade etti.

“DENİZLİ’DE İSTİHDAMIN ÖNÜNÜ AÇTIK”

Milletvekili Şahin Tin, AK Parti hükümetleri olarak istihdamın önündeki engelleri kaldırmak için yasal düzenlemeler yaptıklarını, teşvik politikaları uyguladıklarını dile getirerek, “İşsizliği azaltıyor, istihdamda rekorlar kırıyoruz. Denizli’de son 15 yılda çalışma, istihdam ve sosyal güvenlik alanında 206,82 milyon liralık yatırım yaptık. Küresel olumsuzluklara rağmen, ekonomi ve istihdam alanındaki olumlu performansımızı önemli ölçüde devam ettirdik. İşsizlik oranındaki düşüş, iş gücüne katılım ve istihdam oranlarındaki artış yüzümüzü güldürüyor. İŞKUR aracılığıyla, Denizli’de 2002’de 366 kişi özel sektörde, 868 kişi kamu sektöründe olmak üzere toplam 1234 vatandaşımızı işe yerleştirdik. 2017’de ise 11 bin 140 kişi özel sektörde, 33 kişi kamu sektöründe olmak üzere toplam 11 bin 173 vatandaşımızın işe yerleşmesine aracılık ettik. 2002’den bugüne toplam 89 bin 402 vatandaşımızı İŞKUR aracılığıyla işe yerleştirdik” şeklinde konuştu.

“DENİZLİ’DE İSTİHDAM’A 1,4 MİLYAR TL TEŞVİK VERDİK”

İş hayatı ve sosyal güvenlik alanındaki sorunlara çareler ürettiklerini söyleyen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “2002 yılında Denizli’de aktif sigortalı kişi sayısı 224 bin 709 iken, 2018 yılı ocak ayı itibariyle aktif sigortalı sayısı 314 bin 548 olmuştur. Aktif sigortalı kişi sayısı son 15 yılda yüzde 40 seviyesinde artmıştır. Denizli’de bugüne kadar teşviklerden yaklaşık 74 bin 897 işverenimiz, 429 bin 843 sigortalımız yararlanmıştır. Ödenen toplam teşvik tutarı ise yaklaşık 1 milyar 337 milyon 962 bin 813 liradır” dedi.

“ÜRETİM VE İSTİHDAMDA 2023 VİZYONU HAZIR”

AK Parti’nin üretim ve istihdamda yeni dönem için yeni vizyon ve politikalar belirlediğini vurgulayan Tin, “Coğrafyamızın ve dinamik genç nüfusumuzun avantajlarını da kullanarak ülkemizi küresel düzeyde bilgi üreten ve bilgiyi katma değere dönüştüren bir güç haline getireceğiz. Üretim biçimimizi, günümüzde en önemli rekabet unsurlarından biri haline gelen yenilikçilik ve farklılık oluşturmaya dayalı bir yapıya dönüştüreceğiz. Bunun için de bilgiye dayalı üretim, büyümemizin temel belirleyici gücü olacaktır. Milli Gelirden Ar-Ge’ye ayırdığımız kaynaklarımızın payını yüzde ikinin üzerine çıkararak imalat sanayiimizde yüksek teknolojili üretimin payının hakim olduğu ekonomik bir yapıya sahip olacağız. Ülkemizi; eğitim, sağlık, bilgi ve iletişim, enerji, savunma sanayii, ulaştırma, lojistik ve ticarette yerli ve milli üretimle dünyada söz sahibi olan ve cazibe merkezi konumunda bir ülke haline dönüştüreceğiz. 2023’e uzanan dönemde makroekonomik istikrarı kararlılıkla sürdürecek; yüksek, nitelikli ve kapsayıcı büyüme ile istihdama öncelik vermeye devam edeceğiz. Bu kapsamda ekonomide yüksek teknolojiye dayalı yerli üretimin ve ihracatın payını artıracak, dinamik nüfusumuzun işgücü üzerindeki baskısını fırsata dönüştürerek kaliteli bir istihdam altyapısı tesis edeceğiz” diye ifade etti.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir