Denizli’de hayvanseverlerin yardımlaşma, kaybolan evcil hayvanlarını bulma ve sahiplendirme için faaliyet gösteren ‘Denizli Sokak Canlarım’ adlı hesaba gönderilen minik kedi yavrusuna işkence edildiği görüntüler sosyal medyada infiale sebep oldu. Gönderilen videoda hayvanlara açıkca düşmanca cümleler kuran şahıs, merdivende duran kedi yavrusuna tekme atarak aşağı düşüyor. Videoyu paylaşan hesap, gönderen hesabı ifşa ederek ‘Hayvanlara işkence edildiği’ anları paylaşarak şikayette bulundu. 

Hastane Önünde Silahlı Saldırı, Ağır Yaralanan İş Adamı Hastaneye Kaldırıldı Hastane Önünde Silahlı Saldırı, Ağır Yaralanan İş Adamı Hastaneye Kaldırıldı

POLİS HAREKETE GEÇTİ 

Sayfada yer alan paylaşımda Atatürk’e hakaret, Terör örgütlerini övücü paylaşımlar, Türk milleti ve polis teşkilatına yönelik hakaretler ve paylaşımlar da yer alıyor.

Diğer yandan Denizli Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri gece olaya el attı. Hedef gösterilen Y.Ç.’nin adına sahte hesap açıldığı ortaya çıkarıldı. Y.Ç.’nin polis merkezine giderek şikayetçi olduğu öğrenildi. Bu kişinin evi ve çevresinde yapılan incelemede, videodaki görüntülerle eşleşen bir mekâna rastlanmadı. Ayrıca bölgede hayvanlara eziyet yapıldığına dair bulguya da ulaşılamadı.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

Sosyal medyada infial yaratan olayın ardından Denizli Emniyet Müdürlüğü gece yarısında sosyal medya hesaplarından açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada sosyal medyada infiale neden olan olayın Denizli'de yaşanıp yaşanmadığının tespit edilmeye çalışıldığını, zanlıların belirtilen adreslerinde yapılan aramada videoda yer alan görüntülerin adres ve çevresiyle örtüşmediği, belirlenen adres çevresinde herhangi bir sokak hayvanına işkence emaresinin bulunmadığı belirtildi. Yine açıklamada zanlıları yakalamak için başlatılan soruşturmanın sürdüğü ifade edildi.

Polis Açıklama