14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerine sayılı günler kala anket sonuçları da yakından takip ediliyor. ORC Araştırma’nın 18-20 Nisan tarihleri arasında Denizli’de bin 100 kişi ile yüz yüze anket gerçekleştirdi ve sonuçlarını paylaştı.

AK PARTİ, CHP FARKI 2.2’YE DÜŞTÜ

Son Dakika: İşte Erdoğan Ve Kılıçdaroğlu Arasındaki Fark Son Dakika: İşte Erdoğan Ve Kılıçdaroğlu Arasındaki Fark

ORC Araştırma 18-20 Nisan tarihleri arasında Denizli’de yaptığı ankette vatandaşlara "Bu pazar genel seçim olsa, hangi partiye o verirsiniz?" sorusunu yöneltti. Vatandaşlardan yüzde 32,8'i AK Parti, yüzde 30,6'sı CHP, yüzde 21,4'ü ise İYİ Parti dedi. MHP diyenlerin oranı yüzde 6,3 olurken, YSP/HDP 4,8, Memleket Partisi diyenlerin oranı ise 2,2 oldu.

İTTİFAKLARIN FARKI 12.9!

İttifaklara bakıldığında ise aradaki fark görenleri şaşkına çevirdi. Cumhur İttifakı yüzde 39,1’de kalırken, Millet İttifakı diyenlerin yüzdesi ise yüzde 52 çıktı. Son ankete göre AK Parti’nin Denizli’de kan kaybettiğini gösterirken, CHP VE İYİ Parti’nin çıkış trendinde olduğu görüldü.

Türkiye adım adım 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere gidiyor. Seçime az bir süre kala anketlerin sonuçları da yakından takip ediliyor. ORC Araştırma, Denizli’de yaptığı anket sonuçlarını paylaştı. Denizli’de yapılan ankette AK Parti az bir farkla birinci parti olurken, Millet İttifakı’nın Cumhur İttifakı’nı geride bırakması dikkat çekti.