Son dakika: Türkiye, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin 2. turunu da geride bıraktı. Son oy oranlarına ilişkin açıklama yapan Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanı olduğunu açıkladı. 14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanı seçiminde adayların salt çoğunluğu alamaması nedeniyle Türkiye, yeni cumhurbaşkanını belirlemek için tekrar sandık başına gitti. Türk siyasi tarihinde ilk kez yaşanan Cumhurbaşkanı Seçimlerinde kazanan yine Recep Tayyip Erdoğan oldu. Siyasi kariyerinde yenilgi yüzü görmeyen Erdoğan, üst üste 3’üncü kez cumhurbaşkanı seçildi.

Ali Yerlikaya açıkladı: Tatilinin İkinci Günü: 726 Kaza, 11 Ölü, 1295 Yaralı Ali Yerlikaya açıkladı: Tatilinin İkinci Günü: 726 Kaza, 11 Ölü, 1295 Yaralı

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

ERDOĞAN: BUGÜN KAZANAN SADECE TÜRKİYE

Seçim sonuçlarının netleşmeye başlamasıyla Üsküdar Kısıklı'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Diyoruz ki 14 Mayıs seçiminin de 28 Mayıs seçiminin de galibi 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır. Ben bir şey daha söylemiştim, hatırlayın. Biz, öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek demiştik. Öyleyse, bugün kazanan sadece Türkiye'dir" dedi.