PAMUKKALE SPOR OYUNLARI’NDA HEYECAN DEVAM EDİYOR

Pamukkale Belediyesi’nin en büyük etkinliklerinden olan Pamukkale Spor Oyunları’nda heyecan devam ediyor. Milli sporcular Adem Kılıççı ile Mücahit Kulak gösteri maçında sahne alacak. Şehir içi bisiklet turu ve Pamukkale Yarı Maratonu gibi etkinliklerin de yer aldığı Pamukkale Spor Oyunları’na tüm Denizli halkını davet eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bu etkinlik ile Türkiye’ye Pamukkale ve Denizli’nin adını duyurmuş olacağız” dedi.

SPOR 27.10.2017, 16:46 02.07.2019, 12:48
PAMUKKALE SPOR OYUNLARI’NDA HEYECAN DEVAM EDİYOR
banner858

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Sporun ve sporcunun yanındayız” sloganıyla projelerine devam ediyor. 6 Ekim’de lansmanı yapılan Pamukkale Spor Oyunları yapılan kortej ile başladı. 2 bin 500 sporcunun katılması beklenen etkinlikler cumartesi ve Pazar günü e devam edecek. Cumartesi günü saat 11.00’de Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı önünden başlayacak olan şehit içi bisiklet turunda katılımcılar Demokrasi Meydanı, Çamlık Bulvarı, Lise Caddesi, 15 Temmuz Şehitler Meydanı, İstiklal Caddesi, Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı güzergâhında pedal  basacak.

MİLLİ BOKSÖR ADEM KILIÇCI SAHNE ALIYOR

Spor dünyasının dikkatini bir anda Pamukkale’ye çevrilmesine sağlayan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ünlü isimleri kente getirdi. Kick Boks Turnuvası dahilinde Milli Boksör Adem Kılıççı ile Mücahit Kulak’ın özel gösteri maçı saat 15.00’de  Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda gerçekleşecek.  Dünya Karate Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden Milli Karateci Serap Özçelik de 2 gün boyunca sürecek olan karate turnuvasında yer alacak. Saat 10.00’da başlayacak olan karate turnuvası Rıchmond Termal Otel’de gerçekleşirken, aynı saatteki Kıck Boks turnuvasına Vali Recep Yazıcıoğlu parkı ev sahipliği yapacak. Yine hem cumartesi ve hem de Pazar günü Hasan Güngör Spor Salonu’nda  masa tenisi müsabakaları yapılacak. Saat 13.00’de Pamukkale’de yer alan balon kalkış alanında 3x3 Dünya Mirasları turnuvasının lansmanı gerçekleşecek.  Saat 14.30’da ise Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda Dünya Mirasları 3x3 basketbol turnuvası yapılacak.

PAZAR GÜNÜ DE DEVAM EDECEK

Pamukkale Spor Oyunları’nda etkinlikler Pazar günü de devam edecek. Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda saat 14.00’de 21 kilometre mesafede yapılacak olan Pamukkale Yarı Maratonu startı verilecek. Maraton Pamukkale’de yer alan Naturel Park önünde tamamlanacak. Saat 14.10’da  yine Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda Pamukkale Yarı Maratonu Halk Koşusu başlayacak ve 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı’nda tamamlanacak. Pamukkale’de Yamaç Paraşütü ve Yelken Kanat ile okçuluk turnuvaları gerçekleşecek.  Bu arada genç tiyatro oyuncusu Cem Yiğit Üzümoğlu, 3 gün sürecek etkinliklerde Pamukkale’de olacak. Pamukkale Spor Oyunları’na hem izleyici hem de spor oyunlarına katılımcı olarak Pamukkale’ye gelecek genç tiyatrocu Cem Yiğit Üzümoğlu, dikkat çeken isimlerden biri olacak. Pamukkale Spor Oyunları’nın finali ise Pazar günü Pamukkale Naturel Park önünde yarı maraton finişiyle yapılacak. Burada maratonda dereceye giren sporculara madalyaları düzenlenecek olan törenle verilecek.

HERKESİ BEKLİYORUZ

Pamukkale Spor Oyunları’nda olacağını söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Sporun her dalında etkinliklerimiz olacak. Etkinliklerimize alanında başarılara imza atmış sporcularımızda bizlerle birlikte olacak. Pamukkale’nin adını termal sağlık ve beyaz cennetten sona bu etkinlikle hem ülkemize hem de dünyaya duyurmak istiyoruz. Tüm Denizli halkını ve Pamukkaleli vatandaşlarımızı Pamukkale Spor Oyunları’na hem sporcu olarak katılmaya hem de izleyici olarak takip etmeye davet ediyorum. Pamukkale ve Denizlimiz için büyük önem taşıyan bu etkinliğimize katılacak olan ünlü sporcuları da halkımız yakından görme imkanı bulacak” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir