PAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Şehit Piyade Teğmen Bekir Can Kerek Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, (çevrim içi katılım sağlayan) YÖK Uluslararası İlişkiler Daire Başkanı Mustafa Efe, SUNY Üniversite Sistemi Rektör Yardımcısı Sally Crimmins Villela, SUNY Cortland Rektör Yardımcısı Mary Schlarb, SUNY Türkiye Direktörü Büşra Cebeci, Küresel Ortaklıklar Direktör Yardımcısı Christian Speedling, PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Onur Kulaç, Koordinatör Yardımcıları, SUNY Uluslararası Program Koordinatörleri, SUNY Türkiye Üniversiteleri Program Koordinatörleri katıldı.

G R K E9 Y Z Xg A A L C I4

“ ULUSLARARASILAŞMA HEDEFLERİMİZ DOĞRULTUSUNDA BÜYÜK ADIMLAR ATMAKTAYIZ.”

Programda konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan şunları kaydetti: “SUNY çift diploma programları, iki ülke arasındaki akademik ve kültürel bağları güçlendirerek, öğrencilerimize ve akademisyenlerimize eşsiz fırsatlar sunmaktadır. 20 yıl önce başlayan bu yolculuk, bugüne kadar birçok başarılı mezun vermiş, üniversitelerimiz arasında güçlü ve kalıcı bir iş birliği oluşturmuştur. Bu programlar, öğrencilerimizin dünya standartlarında bir eğitim almasına, uluslararası deneyimler kazanmasına ve uluslararası bir perspektif geliştirmesine olanak tanımıştır. Bu vesileyle, bu programların kurulmasında ve sürdürülmesinde emeği geçen herkese en içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum.”

1.2 Milyon Öğrencinin Merakla Beklediği  LGS Sonuçları Açıklandı 1.2 Milyon Öğrencinin Merakla Beklediği LGS Sonuçları Açıklandı

G R K E C M Wc A A Q Y St

 “GELECEKTE, DAHA FAZLA ÖĞRENCİYE ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ.”

Konuşmasının devamında Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan: “Üniversitemizin farklı bölümlerinin de bu tür toplantılar aracılığıyla yeni iş birlikleri geliştirmesi hem öğrencilerimize hem de akademik kadromuza büyük katkılar sağlayacaktır. Uluslararasılaşma stratejimiz doğrultusunda, daha fazla bölümde benzer programlar başlatmayı hedefliyor ve bu hedef doğrultusunda kararlılıkla çalışıyoruz. SUNY Türkiye Direktörlüğü'ne, New York Eyalet Üniversitesi'nin çeşitli kampüslerinden gelen değerli temsilcilere ve Türk Üniversitelerinden gelen kıymetli heyetlere, bu önemli etkinliğe katılımları ve katkıları için teşekkür etmek istiyorum. Bu tür etkinliklerin, akademik dünyada bilgi ve deneyim paylaşımını artırarak, hepimize yeni ufuklar açtığına inanıyorum.Pamukkale Üniversitesi olarak, bu programların başarısını daha da ileriye taşımak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Gelecekte, daha fazla bölümde ve daha fazla öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz.Toplantımızın, tüm katılımcılar için verimli ve başarılı geçmesini temenni ediyorum. Hep birlikte, daha güçlü iş birlikleri ve başarılı projelerle dolu bir geleceğe adım atmayı umuyorum. Gelecek yıllarda da bu iş birliklerinin artarak devam edeceğine olan inancım tamdır.Sizlere, üniversitemizde keyifli ve verimli bir zaman geçirmenizi diler, tekrar hoş geldiniz der, hepinize saygılarımı sunarım.” diyerek konuşmasını tamamladı.

SUNY Üniversite Sistemi Rektör Yardımcısı Sally CrimminsVillela yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “İki ülkenin ilişkileri açısından yükseköğretim düzeyindeki iş birliklerinin önemli olduğunu düşünüyorum. Misafirperverlikleri için Rektörümüze teşekkür ederim. Lisansüstü eğitim programları ve proje iş birliklerinin geliştirilmesi ve arttırılmasını arzuluyoruz.”

Editör: Orhun Çoban