Merkezefendi Basketbol Yıldızlarını Arıyor Merkezefendi Basketbol Yıldızlarını Arıyor

Denizlispor'da, geçtiğimiz hafta TFF 2. Lig’in 35. haftasında sahasında karşılaştığı 68 Aksaray Belediyespor maçının ardından futbolcular takım otobüse bineceği sırada futbolcu Mehmet Ali Ulaman’ın ailesi ve kız arkadaşı taraftar grubu tarafından saldırıya uğradı. Denizlispor futbolcuları, antrenmanlara çıkmama kararı aldığını sosyal medyalarında paylaştı. Paylaşımda dikkat çeken oyuncular, maaş, maç başları ve primlerini alamadıklarını ayrıca Somaspor maçı galibiyet primi çekinin karşılıksız çıktığını belirttiler. Denizlispor’un sahipsiz kaldığını anlatan futbolcular, “Bu takım Denizli şehrinin takımı olsun ve genç değerlerine sahip çıksın” şeklinde çağrıda bulundular.

A W185888 01

“BU ALÇAKÇA SALDIRININ ARKASINDAN MÜCADELE EDECEĞİMİ BİLİNİZ”
Sosyal medyada paylaşımda bulunan Denizlispor oyuncusu Mehmet Ali Ulaman, “Geçtiğimiz Pazar oynadığımız Aksaray maçının akabinde, anneme babama ve kız arkadaşıma kendi taraftarımız demekten utandığım Karaordu denilen grubun çirkince ve insanlık dışı saldırısından sonra, bir açıklama yapma gereğinde hissediyorum. İki kadının üstüne yürüyüp hakaretler sarf edecek kadar insanlıktan nasibini almamış, bir futbolcunun annesini yerde sürüklemekle yetinmeyip, 57 yaşındaki babamın kafasında davul parçalayıp darp etmekten çekinmeyen, kendini bilmez şahısların, taraftarlık adı altında bizlerin yanında olma gibi bir niyetinin olmadığını tekrardan anlamış oldum. Benim ve ailemin durumu gayet iyi. Yanımızda olan herkese çok teşekkür ederim. Bu alçakça saldırının arkasında olanların en kısa sürede cezalarına kavuşması için elimden geleni yapıp mücadele edeceğimi biliniz” şeklinde açıklamada bulundu.

“ÇEK KARŞILIKSIZ ÇIKTI”

Somaspor maçında hak edilen galibiyet primi için verilen çekin karşılıksız çıktığını belirten yeşil siyahlı futbolcular, “Herkesin Denizlispor'u ne kadar sahipsiz ve tek başına bırakıldığını bilmesini istedik. Hak edişimiz olan 4 maaş, maç başları, 4 primi alamadığımız gibi, içerde kazandığımız bizim için çok anlam ifade eden Somaspor maçı galibiyet primi için verilen çek karşılıksız çıktı. Bu konuyla alakalı kimseyle muhatap bulamadık. Manevi olarakta yanımızda hiçbir şekilde bir itici güç hissedemedik” ifadelerine yer verdi.

“BAŞKANIMIZIN DESTEĞİNİ ALAMADIK”

31 Mart Yerel Seçimlerinde göreve gelen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun desteğini hissedemediklerini belirten Denizlisporlu futbolcular “Seçim var dediler bekledik. Seçilen, Sayın Belediye Başkanımızın mitinglerini izlediğimizde 'Denizlispor benim çocukluğumun takımı, ben bu takımın maçlarını izleyerek büyüdüm! Avrupa’da oynamasından her zaman gurur duydum' cümlelerini duyduğumuzda bize maddi ve manevidestek olacağına inandık ama bugüne kadar o desteğide ne aldık, ne de hissedebildik” açıklamalarında bulundu.