Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu () ile Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF)’nun ortaklaşa düzenlediği etkinlikte Telmessos’un tarihi atmosferinde kültürel kıyafetler sergilendi. Aydın Üniversitesi moda tasarımı bölümü tarafından hazırlanan sanat, tarih ve moda temalı kıyafetler izleyenleri büyüledi. Etkinlik pek çok farklı sivil toplum kuruluşunu buluşturması bakımından dikkat çekti.

Gesi̇fed 3

Kayaköy’ün kadim tarihiyle harmanlanan “Işıklı Şehir Telmessos Fethiye” defilesi Türkiye’nin dört bir yanından iş dünyasının ve Fethiye’nin kanaat önderlerinin katılımıyla 3 bin yıllık uygarlık tarihine sahip Kayaköy’ün büyüleyici atmosferinde sahnelendi.

Gesi̇fed 5

ÖZTÜRK: “KADİM ŞEHİRLERDE FARKINDALIK YARATIYORUZ”

Defilenin açılışında konuşan MHGF Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Öztürk, 9. Kez gerçekleştirdikleri defile ile Anadolu’nun kadim kentlerini moda ile buluşturduklarını ve o bölgelerin tanıtımına katkı sağladıklarını söyledi. TÜRKONFED bünyesindeki sektörel ve bölgesel fedarasyonun birlikte gerçekleştirdiği ilk proje olduğunu belirten Öztürk, “Kamu ve özel sektör ile üniversite işbirliğinde güzel bir projeyi 2013 yılından bu yana hayata geçiriyoruz. Kadim kentleri Üniversitelerimizle birlikte inceleyerek bir tema oluşturuyoruz. Sonrasında tema kumaşa, kumaş giysiye sonrasında kostüme dönüşerek öğrencilerimiz sunumu ile defile ortaya çıkıyor. Bu proje ile sivil toplum kuruluşu olarak bölgeye değer katmak, var olan değerleri ortaya çıkarmak, birlikte hareket ederek farkındalık yaratma misyonlarını yerine getiriyoruz” dedi.

Gesi̇fed 4

Genç Denizli’den Karma Fotoğraf Sergisi Genç Denizli’den Karma Fotoğraf Sergisi

URHAN: “AMATÖR RUHLA PROFESYONEL ÇALIŞMA”

GESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan; Gerçekleştirilen etkinliğin, TÜRKONFED çatısı altında, Bölgesel Federasyon olarak yer alan ve Aydın, Muğla, Denizli illerini kapsayan GESİFED ile Sektörel Federasyon olarak yer alan Moda ve Hazır Giyim Federasyonu’nun ilk defa sahada ortak işbirliği ile hareket ederek yapmış olduğu güzel bir etkinlik olduğunu söyledi.

"Aynı zamanda Fethiye’de yeni kurulmuş olan ve Fethiye’deki iş insanları ile iş dünyasını temsil eden üye derneğimiz LİİDER’in de ev sahipliği ile bugün burada güzel bir etkinlik gerçekleşmiştir” dedi.

Bu etkinliğin Fethiye Kayaköy’ün farkındalığının arttırılmasına ve bu bölgenin tarihi mekanlarının tanıtımına da büyük katkı sağladığını söyleyen Sn.Urhan, bu tür etkinliklerin bölgenin kültürel ve turistik değerlerini öne çıkardığını ve kadim kentlere farkındalığın artırılması açısından çok önemli işlevi olduğunu söyledi. Üniversite-Sanayi işbirliğine vurgu yapmak amacıyla öğrenciler tarafından sergilenen bu defilenin amatör ruhla hazırlanan profesyonel bir çalışma olduğunu da belirten Sn.Urhan, GESİFED olarak bu tip çalışmalara her zaman destek vereceklerini söyledi.

Gesi̇fed 1

Açılış konuşmalarının ardından Kayaköy manzarası eşliğinde defile yapıldı. İzleyenlerin ayakta alkışladığı defile sonrasında emeği geçen kişi ve kuruluşlara teşekkür plaketleri takdim edildi.

Editör: Orhun Çoban