31 Mart Mahalli ve İdari Genel Seçimlerinde Denizli'nin Tavas ilçesini büyük bir sürpriz yaparak alan CHP'li Kadir Tatık oldu. Kadir Tatık, mazbatasını Tavas Adliye binasında düzenlenen törenle İlçe Seçin Kurulu Başkanı Hakim Ayşe Çakır'dan aldı. Ayrıca 9 CHP’li belediye meclis üyesi de mazbatalarını aldı. Mazbata töreninde yoğun vatandaş kalabalığı olması da dikkatlerden kaçmadı.
Mazbata alımının ardından Başkan Tatık ve beraberindekiler Tavas Belediye Binasına kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Daha sonra başkanlık makamında önceki dönem Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Başkan Tatık'a çiçek ve mühür takdimi etmesiyle devir teslim töreni gerçekleşti.

Hukuksuzluğa Karşı Demokratik Siyaset İçin Basın Açıklaması Yapıldı Hukuksuzluğa Karşı Demokratik Siyaset İçin Basın Açıklaması Yapıldı

A W177713 04

“TAVAS HALKI BANA İNANDI, GÜVENDİ”

Devir teslim töreninde konuşan eski başkan Hüseyin İnamlık, "Mührü sana teslim ediyorum, sana emanet. Tavas için her türlü desteğe hazırız" dedi.

Mutlu olduğunu ifade eden Tavas Belediye Başkanı Kadir Tatık, "Bu işin tadı sadece bugün. Yarından itibaren çalışmaya başlayacağız. Çok mutluyum. Tavas halkı bana inandı, güvendi. Bende onların bana verdiği sorumluluğu 5 yıl boyunca kendi namusum gibi taşıyacağım. Kimseyi ötekileştirmeden hizmet edeceğim. Seçim çalışmaları sırasında söylediğim tüm vaatlerimin arkasındayım. Büyükşehir Belediye Başkanım ile koordineli bir şekilde tüm Tavas'a hizmet edeceğiz" ifadelerini kullandı.

A W177713 07