TBMM Başkanvekili CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; Marmara Kapalı Cezaevi’nde ziyaret ettiği Hatay Milletvekili Can Atalay'ın mesajını TBMM Genel Kurulu'nda Adalet Nöbeti’ne devam eden milletvekillerini ziyaret ederek, Meclis Genel Kurulu’ndan kamuoyuyla paylaştı.

“HATAY HALKININ İRADESİNİN ARKASINDA DURACAĞIZ”

Karaca, “Sizin tüm hukuk normlarının altüst edilerek cezaevinde tutulmanızda adaletin temel prensipleri, hukukun üstünlüğü ve demokratik toplumumuzun temel taşı niteliğindeki değerlerin çiğnendiği bir süreçle bulunduğumuz meclis çatısı altında bulunmamanız saray şürekasının ve çeperinde konumlandırılan yargı üyelerinin ayıbı, kusurudur. Adaletin herkes için eşit bir şekilde işlemesinin önemini vurgulamak, sizi seçerek meclise gönderen kıymetli Hatay halkının iradesinin arkasında durmak da bizim görevimiz” ifadelerini kullandı.

“ZORBALAR KALMAZ GİDER “

“Hukukun üstünlüğünü, temel hak ve hürriyetleri, insan haklarını koruma çabalarımızın süresiz olduğundan emin olun. Bu haksız, zorba hukuki süreçte adaletin sağlanmasına yönelik kararlılığımızın sizinle birlikte olacağından kuşku duymayın. Demokratik değerlerimizin ve hukukun üstünlüğünün korunması için göstereceğimiz çabaları ve bu konuda sizinle birlikte hareket etmekten memnuniyet duyacağımızı da bilmenizi isterim. Yaşadıklarınız, toplumda adalet ve hukukun üstünlüğü prensiplerine olan inancı sarsmış olsa da demokratik bir ülkede olması gereken asgari standartları sağlama mücadelemiz ve adaletin sağlanması için göstereceğimiz çabayı sürecek”

Milletvekili Can Atalay’ın Gülizar Biçer Karaca aracılığıyla ilettiği mesajı:

“23 Kasım 2023

Dayanışmanız güç veriyor. Anayasal düzen ve memleketin geleceğine dört elle sarıldığınız, sahip çıktığınız için ne kadar teşekkür etsem azdır.

8 Kasım'dan bu yana memleketin asgari düzeyde demokratikleşmesi için hukukun geriye kalan zerresine dahi sahip çıkan farklı dünya görüşlerinden, toplumsal çevrelerden ve politik partiler memleketin yarını için çok önemli bir görev üstlendiler.

Herkese çok selamlar. Memleketin geleceğine, hukukun zerresine sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum.

UMUT BURADADIR.

Bunun kıymetini bilmeli ve ileriye doğru hep birlikte, ileri taşımalıyız.

Cemal Kobaş Serinhisar İçin Projelerini Açıkladı Cemal Kobaş Serinhisar İçin Projelerini Açıkladı

Silivri'den selamlar. Can”

1-103