Sıcaktan Bunalanlar Bu Mahalleye Akın Ediyor Sıcaktan Bunalanlar Bu Mahalleye Akın Ediyor

TBMM Başkanvekili CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, , Asteğmen Şehit Fehmi Kubilay ve arkadaşlarının şehit edilmesinin 93. Yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bugüne karanlık güçler ve kirli hesaplar peşinde giden şeriat sevdalıları alçakça saldırılarla, Cumhuriyet kazanımlarını yok etmeye yönelik sinsice hamleleriyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve ilkelerini savunan aydınlanmanın sembolü isimleri hedef göstermeleriyle tarihin karanlık zihniyetini ortaya koymak için fırsat kolluyorlar. Cumhuriyetimizin 100. Yılında, bizler Türkiye Cumhuriyeti'nin onurlu birer yurttaşı olarak şehit Kubilay'ların yolunda, devrimlerimizin aydınlattığı yolda bıkmadan, yılmadan, yorulmadan ilerliyoruz. Toplumsal çürümenin mimarı, laiklik ve demokrasiyi hazmedemeyen bir siyasi iktidarın yol açtığı toplumsal kutuplaşmanın sonlandırılması için 100 yıllık Cumhuriyet tarihimizin kritik dönüm noktalarında yaşanan katliamlardan ders alarak toplumsal dayanışmayı inşadan yana tarafız.

 “DEVRİM ŞEHİTLERİMİZİN ANISI ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM”

“Okullarda, yurtlarda, işyerlerinde, ekranlarda ve meydanlarda gericiliği meşrulaştırmaya taraf olan karanlık zihniyet; kadınları, çocukları, gençleri, yaşlıları toplumun her bir kesimini antidemokratik uygulamalarla hak gasplarıyla baş başa bırakıyor. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözleriyle "kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyet" sayesinde, toplumun her bir bireyinin inancı ve çabasıyla, bu karanlık günlerin karanlık güçlerini bertaraf edeceğimize inanıyorum. Laiklikten ödün vermeden, şehit Kubilay'ların bıraktığı mücadele mirasını sahiplenerek 100. yılında Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmaya söz veriyorum. Devrim şehitlerimizin anısı önünde saygıyla eğiliyorum. Şehit asteğmen Kubilay ve devrim şehitleri onurumuz, laik Cumhuriyet yolumuzdur”