Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş yılı etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de coşkuyla kutlandı. TBMM Başkanvekili CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de kutlamalarda emeği geçenlere teşekkür etti. Karaca, “Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümünü ülkemizin dört bir yanında coşkuyla, gururla, onurla kutladık. Her 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan içten bağlılığımızı sevgi ve saygıyla ifade ederken kuruluşun ve kurtuluşun tüm kahramanlarının aziz hatıraları önünde saygıyla eğildik” diye konuştu.

29 ekim 1-1

“TEŞEKKÜRLER DENİZLİ”

“Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında; Denizli’deki meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek oluşturulan Cumhuriyet Bayramı Kutlama Platformu’nun düzenlediği etkinliklerle Denizlimiz 100. Yıla yakışır bir coşkuya tanıklık etti. Cumhuriyet Balolarından konserlere, 19:23’te başlayan Cumhuriyet Yürüyüşü’nden söyleşilere Cumhuriyete sahip çıktığımız sayısız etkinlik için emek veren tüm temsilcilere, Belediye Başkanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkan tüm yurttaşlarımıza, ülkemizi ve ilimizi yüzüncü yılda kırmızı beyaza boyayan tüm Atatürk dostlarına, etkinlikleri düzenleyen tüm kurum ve kuruluşlar ile meslek odaları ve sivil toplum örgütleri temsilcilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Teşekkürler Denizli”

29 ekim 2-1

“CUMHURİYETİMİZİN İKİNCİ YÜZYILINDA CUMHURİYETİMİZİ DEMOKRASİYLE TAÇLANDIRACAĞIZ”

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflere ulaştığımız, Cumhuriyetin eşit yurttaşları olarak hak ettiğimiz koşullara kavuştuğumuz bir ülkede toplumsal kutuplaşmanın sona erdiği toplumsal barış ve huzur içinde bir arada yaşamak dileğiyle; Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk gününde söz veriyoruz: Yüzyıl sonra bugün ilk günü olan Cumhuriyetimizi ikinci yüzyılında toplumsal barışın hakim olacağı tam demokrasiyle mutlaka taçlandıracağız”

İYİ Parti’nin Pamukkale Adayı Türkay Berberoğlu Oldu İYİ Parti’nin Pamukkale Adayı Türkay Berberoğlu Oldu

1923yürüyüş

“ATATÜRK ÇOCUKLARI GÖREV BAŞINDA”

“2. yüzyılda ülkenin çoğunluğu için umut yerine kasvetli iklim hakimken, yeni bir rota belirlemek elzemdir. İkinci yüzyılda Cumhuriyetin 100 önceki kurucu rengini tüm ülkeye yaymak yerine ona kendi rengini vermek isteyen başka bir rejimden söz ediliyorken, 100 yıl önceki Cumhuriyet ideolojisini daha da berraklaştırmak zaruridir. Evrensel ilkelere, kalıcı barışa, temel hak ve özgürlüklere vurguyla, hukuk devleti ve sosyal devlet temelli etkin politika çağrısı yapmak kaçınılmazdır. Demokrasi, insan hakları ve özgürlük temelinde siyaset çıkar yoldur. Yoksullaşma ve gelir dağılımında adaletsizlik yerine; sosyal adalet, emeğin değerinin artırılması görevdir. Bu görev ve sorumluluklarımızın bilinciyle, Cumhuriyetimizin 100’üncü Yılında Atatürk’ün evlatları olarak ilkelerini sonsuza dek yaşatmaya söz veriyoruz. Nice yüz yıllara çok yaşa, hep var ol Cumhuriyet…”