CHP’den milletvekili seçilen fakat üç yıl önce partisinden istifa eden Teoman Sancar, hafta sonu yapılacak olan 38’inci CHP Olağan Kurultayı’na ilişkin açıklamalarda bulundu. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın açıklamasında konuşan Sancar; “Hafta sonu yapılacak kurultayda grup başkanvekilliği döneminde milletin sesi olmuş Özgür Özel’e destek verdiğimi ve değerli kurultay delegelerimizden destek istediğimi şahsım adına hiçbir görev beklemeden beyan etmek için buradayım” dedi.

6924ac95-d0d2-4ef2-b881-90419705fc90

“TÜZÜĞÜN SUÇU NE?”

Bağımlılıkla Mücadele Merkezi Kuracak Bağımlılıkla Mücadele Merkezi Kuracak

Partinin son dönemlerde büyük kan kaybettiğini ifade eden Sancar; “CHP’de değişim zorunludur ve değişim istemek sosyal demokrat bir partide son derece doğaldır. Bir dönem daha yerimde kalayım diye 14 sene sonra ‘Tüzük değişikliği yapacağız, ben koltuğumu parti ilkelerine bağlı geçmişi temiz olan birine bırakacağım’ demek maalesef delegelere ve Cumhuriyet sevdalılarına yapılan yanlış bir vaatti. Aslında tüzükte yazanlar değil tüzüğü uygulamayanlar antidemokratiktir. Tüzüğün suçu ne? Sayın Kılıçdaroğlu, 2010 yılından bu yana CHP Genel Başkanlığı yapmış ve tabi ki partisini İktidara getirmek için büyük çaba harcamıştır. Asla akçeli işlerin içinde yer almadığına da yürekten inanıyorum ama bir türlü Partisini ve tüm inananları İktidara taşıyamamış ve son seçimde büyük hatalara imza atmıştır” diye konuştu.

5efe53a2-023c-4532-8a48-db2cba63c2c0

“O VEFALI ÖRGÜTLER DEĞİŞİM İSTEMEKTE”

Çıkardığı her adayda, verdiği her kararda örgütün Kılıçdaroğlu’nun arkasında durduğunu hatırlatan Sancar sözlerini şöyle sürdürdü: “Kılıçdaroğlu CHP’ni maalesef 86 maddeden oluşan CHP Tüzüğü’nü bir gün bile uygulamadığı gibi daima sayısını bilmediğimiz danışmanları tarafından yönettirmiştir. Tüzüğün hangi maddesinde vardır danışmanla parti yönetmek? Mesela Kurultayda PM’ye seçilmemiş kişileri MYK üyesi olamamış kişileri Genel Başkan Yardımcılığı makamından ayırmamış, sadece kapıdaki yazıyı Genel Başkan Başdanışmanı yapmıştır. Bugün bile CHP’nin ‘İkinci kişisi’ dediğimiz Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı seçilmiş bir PM üyesi değil, seçilmiş bir MYK Üyesi değil, kendisinin atadığı hiçbir imza yetkisi olmayan bir danışman oturmakta ve o yönetmektedir. Bu çok açık tüzük ve hukuk ihlalidir ve maalesef CHP Genel Merkezi Seçilenlerin değil atanan ve sayısını kendisinin bile hatırlayamadığı içlerinde bir numaralı Atatürk düşmanlarının da olduğu danışmanların cirit attığı bir yer olmuştur ve çok üzücüdür”

“ÖZGÜR ÖZEL’İ GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUM”

Kılıçdaroğlu’nun ‘Ben koltuğumu parti ilkelerine bağlı geçmişi temiz birine devredeceğim’ söylemi hakkında konuşan Sancar, şunları kaydetti: “Özgür Özel hiç kimseden çekinmeden görevlerini yerine getirmiş birisidir. Siz de ondan emin olduğunuz için bu ulvi görevlere atadınız. Şimdi ne oldu da Özgür Özel sizin ‘Parti ilkelerine bağlı geçmişi temiz biri’ tarifinizden çıktı? Umarım sadece ‘Adayım’ dediği için değildir.Bu değişim rüzgarında halkımızın sesini dinleyerek öncülük eden ve Özel’e imza veren başta il başkanımız olmak üzere Denizli il ve ilçe örgütlerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.