Buldan’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Yeni Mahallede temeli atılan konutları inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, TOKİ tarafından 126 adet sosyal konutun kaba inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu,   konutların Haziran’da  geçici kabulü yapılarak hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

TOKİ EVLERİ HAZİRAN’DA TESLİM EDİLECEK (1)

“Yeni yaşam alanları inşa ediyoruz” diyen Başkan Şevik, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler sonucunda 126 adet sosyal konutun kaba inşaatı tamamlanmak üzere. TOKİ Başkanlığı işbirliğiyle dar ve orta gelirli vatandaşlarımız için yaşanabilir, yeni yaşam alanları inşa ediyoruz. Sosyal konutların ilk etabını 2011-2012 yıllarında tamamlayarak 112 vatandaşımıza ev sahibi yapmıştık.   Bu yıl da 126 vatandaşımızı daha ev sahibi yapmak için başlattığımız girişimler sonuç verdi ve 2. Etap TOKİ Sosyal Konut Projesinin konutlarımız bitmek üzere. Konutlar önümüzdeki yaz ayında inşallah hak sahiplerine teslim edilecek” diye konuştu.

Yol Kenarlarında Yetişen İlaç Gibi Çiçek Yol Kenarlarında Yetişen İlaç Gibi Çiçek

TOKİ EVLERİ HAZİRAN’DA TESLİM EDİLECEK (2)

“8 BLOKTAN OLUŞUYOR”

Başkan Şevik, Yeni Mahalle’de Nisan ayında inşaatına başlanan ve 8 bloktan oluşan TOKİ evleriyle ilgili şu ifadeleri kullandı;“TOKİ sosyal konutları, 78 adet 2+1, 48 adet 3+1 olmak üzere toplam 126 adet konutta oluşuyor. 2 adet kapıcı dairesi ile 85 araçlık otopark mevcut. Geçtiğimiz Ocak ayında kura çekilişi ile hak sahipleri tespit edilen TOKİ konutlarının inşaatına Nisan ayında başlanmıştı. Yüklenici firma yetkililerinden aldığımız bilgiye göre konutların kaba inşaatı bitmek üzere. Haziran ayında geçici kabulleri yapılarak hak sahiplerine teslim edilecek. Ev hayali kuran vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaya devam ediyoruz”

TOKİ EVLERİ HAZİRAN’DA TESLİM EDİLECEK (3)

“3. VE 4. ETAP SOSYAL KONUT MÜJDESİ”

3. Etap TOKİ Konutlarının Yenicekent Mahallesine yapılması için girişimleri sürdürdüklerini ifade eden Başkan Şevik, “Yenicekent Mahallemize yapacağımız sosyal konutların yer tespitini gerçekleştirdik. Yenicekent Mahallemizde Menderes Caddesi Elekçukuru Mevkiinde Belediyemize ait 43 bin 657 metrekarelik arsayı TOKİ’ye tahsis edilerek dar gelirli vatandaşlarımızın kira öder gibi ev sahibi yapacağız. Ayrıca 4. Etap konutları da ilçemiz BölmekayaKurudere Mevkii’nde yapılması için çalışma başlattık. Yer tespiti için çalışmalarımız devam ediyor.  3. ve 4. Etap TOKİ konutlarının aynı dönemde yapılması planlanıyor. TOKİ’nin ilçemize kazandırılmasında emeği olan tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Haydar Buğra Tokmak