29 Haftalık Doğan  Erkan Bebek, 75 Günlük Yaşam Mücadelesini Kazandı 29 Haftalık Doğan Erkan Bebek, 75 Günlük Yaşam Mücadelesini Kazandı

Denizli Devlet Hastanesi TRSM danışanları Engelliler Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi. Halk Eğitim Merkezi drama hocası Selahattin Onan ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi danışanları tarafından hazırlanan müzik ve şiir konseri katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Programdan sonra Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve Denizli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ekrem Boran, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi danışanlarının iş uğraş terapisi çerçevesinde Halk Eğitim Merkezi hocalarının desteğiyle ortaya çıkardıkları resim, yağlı boyamalar ve el örgüsü ürünleri inceledi.

A W204961 02

“2 BİN 500 HASTAMIZA ULAŞILDI.”

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Denizli’de kamu hastanelerinde Denizli Devlet ve Servergazi Devlet Hastanesi’nde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi bulunduğunu ve bu merkezlerde ağır ruhsal problemi olan hastalara toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde psikososyal destek hizmeti verildiğini belirtti ve şöyle devam etti: “Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerimizde amacımız, ağır ruhsal bozukluğu olan hastaların güçlendirilmesi ve toplumla bütünleşmesi için rehabilitasyon, psikososyal beceri kazandırma ve destekleme çalışmalarını yapmak, hastalık durumlarının takip ve tedavisini gerçekleştirmek, topluma ve hasta yakınlarına çeşitli eğitimler vererek hastalarımızı her yönden topluma kazandırmaktır. Bugüne kadar kamudaki 2 TRSM’de 2 bin 500 hastamıza ulaşıldı. Yine toplamda 1472 aktif kayıtlı danışanımız bulunmakta ve günlük yaklaşık olarak 70-75 danışan merkezlerimizden destek almaktadır. Bugün de 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Toplum Ruh Sağlığı Merkezi danışanlarının hazırladığı etkinliğe katıldık. Danışanlarımızın söylediği şiir ve şarkılarla çok keyifli dakikalar geçirdik. Merkezimizde çalışan sağlık çalışanlarımıza ve danışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

A W204961 04